Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Kronospan Polska Sp. z o.o.

Zakład w Szczecinku


Zakład w Szczecinku to światowy lider produkcji surowych płyt MDF, HDF i płyt wiórowych, laminowanych płyt MDF i płyt wiórowych oraz lakierowanych płyt HDF.
Zakład powstał w 1989 roku na bazie istniejących Zakładów Płyt Wiórowych. Dzięki ogromnym inwestycjom w rozbudowę linii produkcyjnych stał się jednym z najbardziej znaczących przedsiębiorstw w branży materiałów drewnopochodnych. Swym logo firmuje najwyższą jakość produktów i szeroką paletę wzorniczą. Jego cel to pełnienie funkcji lidera w innowacyjności i kreowaniu nowych produktów.

Zakład produkuje najwyższej jakości materiały dla branży meblarskiej z drewna certyfikowanego, poużytkowego i recyklingowego. Fabryka posiada certyfikaty mówiące o legalnym pochodzeniu surowca drzewnego.
Zakład jako pierwszy w branży drzewnej wprowadza innowacyjne technologie. Wdrożył najnowocześniejszą, prośrodowiskową technologię filtracyjną.
Zakład w Szczecinku jest jednym z partnerów tworzących Szczecinecki Klaster Meblowy. Celem rozwoju klastra jest utworzenie w Szczecinku centrum drzewno – meblarskiego i rozwoju tej branży w regionie.

Firma była również inicjatorem powstania oraz pełni dziś funkcję patrona Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej filia w Szczecinku, we współpracy z Politechniką Koszalińską, Starostwem Powiatu Szczecineckiego, Miastem Szczecinek i Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. Na wydziale kształcą się przyszli inżynierowie automatycy, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym.

Aktualności / Press room

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.

Kronospan uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca

Filozofia firmy to ciągły rozwoju i dążenie do doskonalenia procesów produkcyjnych, poprzez wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Osiągniecie tego celu, możliwe jest tylko i wyłącznie z pomocą wykształconej kadry. Dlatego Kronospan inwestuje w ciągły rozwój pracowników. Z tego samego powodu inwestuje w edukację dzieci i młodzieży, bo to oni stanowią przyszłość świata. Dzięki zaangażowaniu się firmy w edukację branża drzewna i meblarska zyskuje wysoko wykwalifikowanych pracowników.