Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Kronospan Polska Sp. z o.o.

Zakład w Szczecinku

szczecinek_2020.jpg


Zakład w Szczecinku to światowy lider produkcji surowych płyt MDF, HDF i płyt wiórowych, laminowanych płyt MDF i płyt wiórowych oraz lakierowanych płyt HDF.
Zakład powstał w 1989 roku na bazie istniejących Zakładów Płyt Wiórowych. Dzięki ogromnym inwestycjom w rozbudowę linii produkcyjnych stał się jednym z najbardziej znaczących przedsiębiorstw w branży materiałów drewnopochodnych. Swym logo firmuje najwyższą jakość produktów i szeroką paletę wzorniczą. Jego cel to pełnienie funkcji lidera w innowacyjności i kreowaniu nowych produktów.

Zakład produkuje najwyższej jakości materiały dla branży meblarskiej z drewna certyfikowanego, poużytkowego i recyklingowego. Fabryka posiada certyfikaty mówiące o legalnym pochodzeniu surowca drzewnego.
Zakład jako pierwszy w branży drzewnej wprowadza innowacyjne technologie. Wdrożył najnowocześniejszą, prośrodowiskową technologię filtracyjną.
Zakład w Szczecinku jest jednym z partnerów tworzących Szczecinecki Klaster Meblowy. Celem rozwoju klastra jest utworzenie w Szczecinku centrum drzewno – meblarskiego i rozwoju tej branży w regionie.

Firma była również inicjatorem powstania oraz pełni dziś funkcję patrona Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej filia w Szczecinku, we współpracy z Politechniką Koszalińską, Starostwem Powiatu Szczecineckiego, Miastem Szczecinek i Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego. Na wydziale kształcą się przyszli inżynierowie automatycy, którzy znajdą zatrudnienie w przemyśle drzewnym.

Aktualności / Press room

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.