Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

IMG_20210904_143153_www.jpg

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Na FB można go znaleźć na profilu „Błażej – Co Ty Pleciesz?” i dużo to o nim mówi. Przede wszystkim, dlatego, że Błażej z pasją mówi o swojej pasji, a po drugie jego pasja to plecenie.

Błażej Danielewicz jest artystą sztuki nici, czyli techniki string art. Ta technika polega na „malowaniu” obrazów przy pomocy nici. Jest żmudna i wymaga dużo cierpliwości. – Pierwszy obraz wykonałem dla swojej ówczesnej dziewczyny, obecnej żony. To był napis LOVE z zakrętasami, które zawijały się w serca – wspomina artysta. – Choć mało brakowało, a obraz by nie powstał. Pierwsza deska, na której montowałem gwoździe do nawlekania nici, pękła, gdy prawie kończyłem ich wbijanie. A trzeba dodać, że to właśnie ten etap jest w pracy najtrudniejszy, bo zabiera dużo czasu. Plecenie samego obrazu to już czysta przyjemność, którą można porównać do medytacji – śmieje się.

Błażej Danielewicz - obraz na płycie Kronospan

16 października Błażej wystąpił w telewizyjnym show TVN „Mam talent!”. Przygotował z nici portret Agnieszki Chylińskiej i zdobył 3 głosy na tak. Stał się dzięki temu najpopularniejszym „artystą nici” w Polsce.

Błażej Danielewicz plecie swoje dzieła od sześciu lat. Jego prace można oglądać i kupować na stronie https://stringartpolska.pl/.

Wielką mapę świata robił pół roku. To największy obraz, który do tej pory zrobił. Wykonał go we współpracy m.in. z kronosfera.pl. Mapa powstała na sklejce sosnowej produkowanej przez Kronospan http://bityl.pl/SohP5.

Sklejka sosnowa to materiał idealnie pasujący do wielu projektów. Sprawdzi się, jako nowoczesne, minimalistyczne wykończenie wnętrza oraz jako materiał do wykonania mebli http://bityl.pl/cuOYH.


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.

Kronospan uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca

Filozofia firmy to ciągły rozwoju i dążenie do doskonalenia procesów produkcyjnych, poprzez wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Osiągniecie tego celu, możliwe jest tylko i wyłącznie z pomocą wykształconej kadry. Dlatego Kronospan inwestuje w ciągły rozwój pracowników. Z tego samego powodu inwestuje w edukację dzieci i młodzieży, bo to oni stanowią przyszłość świata. Dzięki zaangażowaniu się firmy w edukację branża drzewna i meblarska zyskuje wysoko wykwalifikowanych pracowników.