Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

logo_solidny.png

Kronospan uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca

Kronospan od lat inwestuje w edukację i rozwój swoich kadr. Potwierdzeniem skutecznych działań firmy w tym zakresie i docenieniem jej efektywności na tym polu jest przyznany w 2020 roku tytuł „Solidny Pracodawca”.


Filozofia firmy to ciągły rozwoju i dążenie do doskonalenia procesów produkcyjnych, poprzez wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Osiągniecie tego celu, możliwe jest tylko i wyłącznie z pomocą wykształconej kadry. Dlatego Kronospan inwestuje w ciągły rozwój pracowników. Z tego samego powodu inwestuje w edukację dzieci i młodzieży, bo to oni stanowią przyszłość świata. Dzięki zaangażowaniu się firmy w edukację branża drzewna i meblarska zyskuje wysoko wykwalifikowanych pracowników.


Od przedszkola do inżyniera
Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników, przy wsparciu środków pozyskanych z Funduszy Europejskich, firma uruchomiła w Szczecinku Przyzakładowe Integracyjne Przedszkole Miś. Placówka ma nowatorski program nauki z elementami edukacji matematycznej, ekologii i języków obcych.
Firma prowadzi klasy patronackie w Szczecinku i Strzelcach Opolskich. Ich uczniowie odbywają staże w zakładzie, a tym, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce, przyznawane są stypendia. Dzięki inicjatywie Kronospan w Szczecinku powstał zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej. Obecnie na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym kształcą się przyszli inżynierowie automatycy, którzy swoją przyszłość wiążą z przemysłem drzewnym, wytwarzającym ok. 2,5% PKB i bezpośrednio zatrudniającym ponad 350 tys. pracowników. Studenci mają możliwość odbycia płatnych praktyk wakacyjnych. Najlepsi absolwenci otrzymują oferty pracy w zakładach Kronospan.

Zrównoważony rozwój
Firma prowadzi unikatowy Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży oraz różnego rodzaju programy edukacji ekologicznej m.in. Eko Krono, Akademia Recyklingu.
Kronospan od wielu lat jest stabilnym pracodawcą, który wspiera realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prowadzi produkcję w ramach zrównoważonego rozwoju - minimalizując oddziaływanie na środowisko, instaluje nowoczesne proekologiczne technologie, inwestuje w rozwój


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.