Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

6J1A4791.webp

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku. Dzięki inicjatywie firmy Kronospan, która udostępnia infrastrukturę i przeznacza środki finansowe oraz zaangażowaniu pracowników firmy i wykładowców Uniwersytetu, projekt cały czas cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. Wykłady na uniwersytecie dziecięcym to doskonała okazja do spotkania z techniką, nauką i naukowcami, którzy w przystępny sposób, łącząc naukę z zabawą wprowadzają słuchaczy w świat nowoczesnych technologii.

Podczas inauguracji Uniwersytet przyjął pod swoje skrzydła 22 nowych studentów dając łączną liczbę blisko 200 małych studentów. Wszyscy uczestnicy wykładu inauguracyjnego oprócz indeksów otrzymali również mini roboty do samodzielnego montażu. Prezenty nawiązywały do tematu wykładu pt. „Pies robot…jak to możliwe?”. Wielką niespodzianką dla uczestników była prezentacja na temat psa-robota. Zachwycenie dzieci potwierdził grad pytań do prowadzącego na temat zmechanizowanego pupila.

Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu i z uwagi na wiek słuchaczy są podzielone na dzieci (klasy I-V) i młodzież (klasy VI-VIII).


Najnowsze aktualności

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.

Kronospan uhonorowany tytułem Solidny Pracodawca

Filozofia firmy to ciągły rozwoju i dążenie do doskonalenia procesów produkcyjnych, poprzez wdrażanie najlepszych dostępnych rozwiązań. Osiągniecie tego celu, możliwe jest tylko i wyłącznie z pomocą wykształconej kadry. Dlatego Kronospan inwestuje w ciągły rozwój pracowników. Z tego samego powodu inwestuje w edukację dzieci i młodzieży, bo to oni stanowią przyszłość świata. Dzięki zaangażowaniu się firmy w edukację branża drzewna i meblarska zyskuje wysoko wykwalifikowanych pracowników.