Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Kronospan Mielec Sp. z.o.o.

Zakład w Mielcu

Zakład Kronospan w Mielcu

Zakład w Mielcu to producent płyt drewnopochodnych; surowych płyt MDF i płyt wiórowych, laminowanych płyt MDF i płyt wiórowych, blatów kuchennych postforming, impregnowanych papierów dekoracyjnych.

Kronospan Mielec powstał w 1998 roku. Wizytówką zakładu są innowacyjne, proekologiczne rozwiązania technologiczne, wynikające z troski o środowisko naturalne.
W 2019 zakończono inwestycję w magazyn konfekcyjny. To jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie. Ta nowoczesna inwestycja pozwala na obsługę dużej ilości zleceń w bardzo krótkim czasie.
Ta inwestycja powstała w trosce o klienta indywidualnego obsługiwanego za pośrednictwem firm oferujących nasze produkty na rynku a nieposiadających wystarczającej ilości miejsca do zmagazynowania tak szerokiej gamy produktów Kronospan. Pojemność magazynu to 622 miejsca paletowe,

Wydajność to 800 płyt / 8 godzin, co oznacza, że średnio co 30 sekund zostanie zlokalizowana na magazynie i ułożona na palecie jedna płyta.
W styczniu 2019 została uruchomiona nowoczesna linia o produkcji blatów, która otwiera nowe możliwości produkcyjne blatów pod kątem wydajności, ale również jakości produkowanych blatów. Nowa linia to nowe możliwości produkcyjne, które wynoszą obecnie 300 tys. m2 na miesiąc. Aby zapewnić serwis na najwyższym poziomie został zbudowany magazyn konfekcyjny również dla blatów roboczych.
Pojemność magazynu to 192 miejsca paletowe
Wydajność to 800 blatów roboczych/8 godzin, co oznacza, że średnio co 30 sekund zostanie na magazynie zlokalizowany i ułożony na palecie jeden blat

Aktualności / Press room

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.