Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

Płyty ścienne vs. panele ścienne

Płyty ścienne czy panele ścienne – co wybrać?

płyty ścienne i panele ścienne

Nasze przyzwyczajenia i oczekiwania, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz, zmieniły się na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. Kiedyś remonty wykonywało się wtedy, kiedy to było konieczne. Remont kojarzył się zazwyczaj z ogromnymi trudnościami – brud, bałagan, brak komfortu mieszkalnego a także wysokie koszty.

Jednak z biegiem lat sytuacja ulegała znaczącej zmianie. Na rynku pojawiały się nowe produkty, rozwiązania i możliwości. Ukształtowały się nowe trendy i pomysły na wykańczanie wnętrz. Ulegaliśmy różnym modom i stylom, czyniąc nasze domy wyjątkowo przytulnymi i wygodnymi. Jednocześnie narastała w nas świadomość, że odświeżenie pomieszczenia nie musi być koniecznością. Może być spowodowane zwykłą chęcią zmiany wystroju czy stylu pomieszczenia. Znudził nas loftowy minimalizm, dlaczego nie zamienić na scandi boho?

Ściany stały się elementem wystroju

Jedna z największych zmian spotkała nasze myślenie o ścianach. Kiedyś stanowiły neutralne tło, najczęściej malowane na biało. Zasłaniane były meblami, obrazami, plakatami i innymi dekoracjami. Zaczęliśmy do nich podchodzić jednak jako integralnego elementu wystroju wnętrza. Malowaliśmy lub tapetowaliśmy je na różne kolory, tworząc unikalne i ciekawe połączenia, uzupełniając całość wystroju.

Od kilku lat do łask wracają jednak płyty ścienne i panele ścienne otwierając nowe możliwości dekoracyjne. Nowoczesne produkty tego typu w niewielu aspektach przypominają te z przeszłości. Są trwalsze, łatwiejsze w montażu, a przede wszystkim szeroki wachlarz dekorów pozwala na dopasowanie ich do każdego stylu, jaki tylko nam się zamarzy.

panele ścienne i płyty ścienne

Nowoczesne płyty i panele ścienne mają jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę wykonane są z materiałów, które gwarantują płytom ściennym i panelom trwałość oraz ceny niższe niż naturalne surowce jak drewno czy kamień.

Płyty ścienne czy panele ścienne – co wybrać?

Niezaprzeczalnie w świadomości klientów to panele ścienne Rocko są produktem bardziej rozpoznawalnym. Wynika to w dużej mierze z tego, że są one obecne na rynku od kilkudziesięciu lat. To one zastąpiły tak popularną kiedyś w polskich domach boazerię. Płyty ścienne z kolei, to produkt relatywnie nowy, który pod wieloma względami stanowi naturalną ewolucję paneli ściennych.

Innowacyjność tego rozwiązania przejawia się w wielu aspektach. Już na pierwszy rzut oka, zwracają na siebie uwagę wyjątkowe i unikalne dekory. Nowoczesna technologia produkcji pozwala na doskonałe odwzorowanie naturalnych materiałów. Pośród kolekcji płyt ściennych Rocko Tiles i Rock the Wall znajdziemy zarówno perfekcyjne imitacje drewna, kamienia, stali czy marmuru, jak i bardziej awangardowe Mink Plant, Silver Sage czy Golden Cane.

 

płyty ścienne

Przewaga płyt ściennych Rocko nad panelami ściennymi podczas remontu?

Jednak zalety wielkoformatowych płyt ściennych nie ograniczają się wyłącznie do aspektów estetycznych. Przede wszystkim jest to produkt odporny na działanie wody, dlatego też nadaje się do montażu w całym domu – również w kuchni i łazience. Co więcej można go montować bezpośrednio w pod prysznicem czy w okolicach wanny, jeśli zadbamy o odpowiednią hydroizolację. Ich niewątpliwą zaletą jest też rozmiar. Bardzo duża, jednolita powierzchnia w wymiarze 2800x1230 lub 2650x1230 mm pozwala na lepsze zaplanowanie wzoru, a zredukowana do minimum ilość łączeń poszczególnych elementów, podnosi walory wizualne, w przeciwieństwie to typowych paneli ściennych. Płyty mają grubość tylko 4 mm, zatem nie pomniejszą znacząco pomieszczenia. Ponadto możliwość pokrycia dużej powierzchni ściany za pomocą jednej płyty znacząco przyspiesza remont wnętrza. Płyty ścienne wyróżnia też odporność na zarysowania, uderzenia oraz plamy, dlatego sprawdzą się do wykończenia korytarzy, klatek schodowych czy pomieszczeń użyteczności publicznej, gdzie ściany są często narażone na uszkodzenia lub zabrudzenia. Ponadto płyt ścienne są odporne na ogień C-s2, d0, co ma duże znaczenie w projektach komercyjnych.

Płyty ścienne - zalety

Dużą zaletą płyt ściennych Rocko jest szybki i prosty montaż. Jest to doskonały produkt do szybkich renowacji, ponieważ można je montować bezpośrednio na starych płytkach ceramicznych, tapetach, gresie czy farbie. W ten sposób sam czas trwania remontu ulega znacznemu skróceniu . Co więcej, brak potrzeby demontażu starych płytek czy tapety ogranicza ilość kurzu, gruzu i bałaganu oraz dodatkowych kosztów.

panele i płyty ścienne w mieszkaniu

Cóż innego może chcieć współczesny, zapracowany człowiek niż świetnie wyglądające wnętrze, będące wynikiem weekendowej metamorfozy i bez konieczności sprzątania? Czy w ogóle możliwa jest tak szybkie, efektywne i trwałe odświeżenie wnętrza?

Zobaczcie sami – Jak wyremontować łazienkę w 48h?

Płyty ścienne? Panele ścienne? Na co się zdecydować?

Wielkoformatowe płyty ścienne to sposób na szybką i prostą metamorfozę wnętrza. Efekt końcowy jest wyjątkowy – tak odświeżone wnętrze zmienia się nie do poznania. Dzięki wielu zaletom, jakie ten produkt posiada, nadaje się do montażu w całym domu. Można zupełnie odmienić łazienkę, sprawdzi się zamiast płytek w kuchni pomiędzy górną a dolna szafką, można zaaranżować ścianę z TV lub w sypialni, nieoceniony jako wykończenie ścian w przedpokoju, pięknie ozdobi biuro – płyty ścienne Rocko Tiles to produkt wielozadaniowy.

Jeśli planujesz remont i zastanawiasz się co wybrać – płyty ścienne czy panele ścienne – teraz już znasz odpowiedź.

płyty i panele ścienne we wnętrzu