Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Produkty dodane do porównywarki

Do porównania: {{ products.length }} {{ (products.length == 1) ? __('produkt') : __('produkty') }} Porównaj
Mozesz porównać 3 produkty

Filtry

Płyty OSB

Płyty OSB

OSB (z ang. Oriented Strand Board) to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych w budownictwie płyt drewnopochodnych.
Płyta OSB jest składa się z płaskich wiórów, które są ułożone w trzech warstwach i zaprasowane w warunkach wysokich temperatur i wysokiego ciśnienia. Jako spoiwo stosuje się  żywice syntetyczne. Wióry są ukierunkowane wzdłuż dłuższej krawędzi płyty w warstwach zewnętrznych, natomiast w warstwie wewnętrznej są ułożone poprzecznie. Ze względu na ukierunkowanie wiórów w warstwach wyróżnia się dwie osie wytrzymałości mechanicznej:
• Oś główną (wzdłuż dłuższej krawędzi)
• Oś boczną (wzdłuż krótszej krawędzi)
Parametry wytrzymałościowe wzdłuż osi głównej są dwukrotnie wyższe niż wzdłuż osi bocznej. Płyta OSB dostępna jest w czterech typach określonych przez normę EN 300:
• OSB/1 do zastosowań ogólnych (nienośnych) w warunkach suchych
• OSB/2 do zastosowań nośnych w warunkach suchych
• OSB/3 do zastosowań nośnych w warunkach wilgotnych

Kronospan produkuje płyty OSB w typach OSB/3. Co istotne, płyty OSB są produkowane z zastosowaniem klejów (żywic syntetycznych), które nie zawierają formaldehydu.  Zawartość tej substancji w płytach jest taka, jak w naturalnym drewnie, a same płyty są produktem wysoce ekologicznym i przyjaznym środowisku.
Płytę OSB cechują bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, odporność na uderzenia, bardzo dobra izolacyjność cieplna i akustyczna, stabilność kształtu i wymiarów. Jest idealnym materiałem drewnopochodnym do szerokiego spektrum zastosowań w budownictwie, ale także w przemyśle meblarskim, produkcji opakowań, przemyśle motoryzacyjnym.

Znaleziono: 4 produkty
Sortuj:
ONESTOPSHOP.jpg