Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

KO_1362x254_3_bez_logo.jpg
Montaż X-Way. Zobacz możliwości nowych paneli podłogowych
Montaż X-Way.
Zobacz możliwości
nowych
paneli
podłogowych

Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że panele podłogowe nie oferują zbyt wielu możliwości, jeśli chodzi o wzór ich ułożenia. Jeszcze do niedawna niektórzy zwyczajnie rezygnowali z paneli z tego właśnie powodu. Jeszcze do niedawna, ponieważ teraz problem ten przestał być aktualny. Teraz mamy panele podłogowe Krono Original® X-Way, które układasz, jak chcesz.

Jakie możliwości oferują nowe panele podłogowe X-Way?

Wraz z nową kolekcją paneli podłogowych Krono Original® na 2020 rok pojawiły się nowoczesne panele X-Way. Te piękne i niezwykle funkcjonalne panele oferują Ci zupełnie nowe możliwości projektowania i montażu podłóg we wnętrzach, które zasługują na wyjątkową aranżację. Panele X-Wayposiadają wiele zalet:

  • solidne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporne na działanie światła i na wysokie temperatury,
  • możliwe do stosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym,
  • dostępne w 4 różnych dekorach.

panele podłogowe x-way

wzory układania paneli podlogowych

Największą zaletą paneli X-Way pozostaje jednak możliwość układania ich w naprawdę różnorodne wzory. A układanie to jest tak łatwe, że niemal intuicyjne. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie przygotowanie się do montażu podłogi

W jaki sposób należy przygotować się do montażu paneli podłogowych X-Way?

Zanim przystąpisz do układania paneli podłogowych X-Way, musisz przede wszystkim pamiętać o tym, aby umieścić je w pomieszczeniu, w którym mają zostać zamontowane.  Do układania ich możesz przystąpić najwcześniej po 48 godzinach od tego momentu, czyli gdy już odpowiednio „przystosują się” do warunków panujących w pomieszczeniu.

sposoby układania paneli

Jakie jeszcze czynności powinieneś wykonać przed montażem paneli X-Way?

  1. Sprawdź dokładnie stan podłoża i upewnij się, że jest równe, suche i odpowiednio nośne.
  2. Z posadzki usuń wszelkie wykładziny dywanowe, z PCV czy linoleum.
  3. Jeśli układasz panele na wylewce lub na drewnianych deskach, użyj odpowiedniego do danego typu podłoża zabezpieczenia przed wilgocią lub/i warstwy tłumiącej dźwięki.

Zarówno na etapie przygotowań do montażu podłogi, jak i podczas układania paneli Krono Original® X-Way, niezbędny okaże się również zestaw podstawowych narzędzi i akcesoriów. Wśród nich szczególnie warto pamiętać o klinach dylatacyjnych, folii paroizolacyjnej, o podkładzie wygłuszającym, listwach, pile oraz narzędziach pomocniczych.

panele podłogowe x-way

Jak powinno się układać panele podłogowe X-Way według określonego wzoru?

Układanie paneli Krono Original® X-Waywedług wybranego wzoru to już czysta przyjemność. Ten etap montażu podłogi każdemu sprawi wiele przyjemności, gdyż więcej w  nim jest z układania puzzli w pożądany obraz, niż faktycznej pracy.  Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to dokładnie zmierzenie całej posadzki, zaprojektowanie wzoru dla paneli i ewentualne docinanie ich do określonych wymiarów.

Przykłady, jak układać panele podłogowe X-Way według wybranego wzoru, znajdziesz w naszych materiałach video.

 


Najnowsze artykuły

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę

Panele SPC to doskonała alternatywa dla drewnianej podłogi, która oczywiście jest piękna i efektowna, ale niestety też droga. Ale nie tylko cena jest tutaj kluczową zaletą paneli SPC. Winyle nowej generacji posiadają szereg zalet, które wyróżniają je spośród zwykłych paneli.

Jak wybierać panele podłogowe?

Przed zakupem paneli podłogowych należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Dobrze dobrane panele posłużą przez wiele lat, jeśli zakup będzie przemyślany i zgodny z potrzebami. Walory estetyczne z pewnością mają bardzo duży wpływ na decyzję zakupową, jednak nie można kierować się jedynie walorami wizualnymi. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze podłogi?

Pięć pomysłów jak urządzić nowoczesną sypialnię

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Tutaj się relaksujemy, odpoczywamy po wyczerpującym dniu i zażywamy solidnego snu. Pomieszczenie musi być zatem nie tylko funkcjonalne, ale także przytulne i modne.