Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

baner 2 blog.png
Montaż X-Way. Zobacz możliwości nowych paneli podłogowych

Montaż X-Way. Zobacz możliwości nowych paneli podłogowych

Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że panele podłogowe nie oferują zbyt wielu możliwości, jeśli chodzi o wzór ich ułożenia. Jeszcze do niedawna niektórzy zwyczajnie rezygnowali z paneli z tego właśnie powodu. Jeszcze do niedawna, ponieważ teraz problem ten przestał być aktualny. Teraz mamy panele podłogowe Krono Original® X-Way, które układasz, jak chcesz.

Jakie możliwości oferują nowe panele podłogowe X-Way?

Wraz z nową kolekcją paneli podłogowych Krono Original® na 2020 rok pojawiły się nowoczesne panele X-Way. Te piękne i niezwykle funkcjonalne podłogi oferują Ci zupełnie nowe możliwości projektowania i montażu we wnętrzach, które zasługują na wyjątkową aranżację. Panele X-Wayposiadają wiele zalet:

  • solidne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporne na działanie światła i na wysokie temperatury,
  • możliwe do stosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym,
  • dostępne w 4 różnych dekorach.
  • układanie paneli na wiele różnych sposobów

jak ułożyć panele podłogowe x-way

wzory układania paneli podlogowych

Największą zaletą paneli X-Way pozostaje jednak możliwość układania ich w naprawdę różnorodne wzory. A układanie panelijest tak łatwe, że niemal intuicyjne. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie przygotowanie się do montażu podłogi

W jaki sposób należy przygotować się do układania paneli podłogowych X-Way?

Zanim przystąpisz do układania paneli podłogowych X-Way, musisz przede wszystkim pamiętać o tym, aby umieścić je w pomieszczeniu, w którym mają zostać zamontowane.  Do układania ich możesz przystąpić najwcześniej po 48 godzinach od tego momentu, czyli gdy już odpowiednio „przystosują się” do warunków panujących w pomieszczeniu.

sposoby układania paneli

Jakie jeszcze czynności powinieneś wykonać przed układaniem paneli podłogowych X-Way?

  1. Sprawdź dokładnie stan podłoża i upewnij się, że jest równe, suche i odpowiednio nośne.
  2. Z posadzki usuń wszelkie wykładziny dywanowe, z PCV czy linoleum.
  3. Jeśli układasz panele na wylewce lub na drewnianych deskach, użyj odpowiedniego do danego typu podłoża zabezpieczenia przed wilgocią lub/i warstwy tłumiącej dźwięki.

Zarówno na etapie przygotowań do montażu podłogi, jak i podczas układania paneliKrono Original® X-Way, niezbędny okaże się również zestaw podstawowych narzędzi i akcesoriów. Wśród nich szczególnie warto pamiętać o klinach dylatacyjnych, folii paroizolacyjnej, o podkładzie wygłuszającym, listwach, pile oraz narzędziach pomocniczych.

układanie paneli podłogowych x-way

Jak powinno się układać panele podłogowe X-Way według określonego wzoru?

Układanie paneli Krono Original® X-Waywedług wybranego wzoru to już czysta przyjemność. Ten etap montażu podłogi każdemu sprawi wiele przyjemności, gdyż więcej w  nim jest z układania puzzli w pożądany obraz, niż faktycznej pracy.  Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to dokładnie zmierzenie całej posadzki, zaprojektowanie wzoru dla paneli i ewentualne docinanie ich do określonych wymiarów.

Przykłady, jak układać panelepodłogowe X-Way według wybranego wzoru, znajdziesz w naszych materiałach video.

 


Najnowsze artykuły

Wodoodporne panele laminowane – kolekcja Atlantic

Nowa kolekcja wodoodpornych paneli laminowanych Atlantic marki KronoOriginal® to odzwierciedlenie najnowszych trendów w wykończeniu wnętrz zarówno pod względem użytkowym, a także jakości i estetyki. Kolekcja Atlantic wyróżnia się pięknym naturalnym wzornictwem oraz ważnymi w codziennym użytkowaniu zaletami funkcjonalnymi.

Czym wykończyć ścianę? – Postaw na wodoodporne płyty ścienne Rocko Tiles

Ściany można wykończyć na wiele sposobów a dobór materiału może znacznie wpłynąć na charakter i wygląd wnętrza. Zazwyczaj stajemy przed dylematem, jaki produkt wybrać, aby był prosty w montażu, wytrzymały a jednocześnie efektowany i modny. Wodoodporne, wielkoformatowe płyty ścienne Rocko Tiles spełniają wszystkie te wymagania.

Szybki remont kuchni i łazienki - bez brudu i kurzu

Remont domu to droga usiana przeszkodami. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się np. na remont kuchni lub łazienki, w których trzeba skuwać płytki ze ścian i podłogi. Hałas, brud, czas i koszt ekipy remontowej, to tylko kilka z wielu wyzwań. Tak było do tej pory. Na rynku pojawiły się jednak rozwiązania, które sprawią, że remont będzie łatwiejszy, szybszy i bardziej ekonomiczny