Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

darowizna2.jpg

Szpital powiatowy w Dębicy otrzymał od Kronospan HPL z Pustkowa 50 tys. zł dofinansowania. Pieniądze trafią na walkę z Covid-19.

Od kilku miesięcy cały świat walczy z koronawirusem. W walce o życie stanęli obok siebie wszyscy, którzy chcą i mogą pomóc. Maski, kombinezony, płyny do dezynfekcji, sprzęt i pieniądze potrzebne na walkę z Covid-19 napływają do szpitali i personelu medycznego z każdej strony. Również z Pustkowa.

- Walka z Covid-19 to cel, na którym dzisiaj koncentrujemy swoją uwagę. Szpital w Dębicy, podobnie jak inne placówki medyczne w Polsce, potrzebują wsparcia, by wygrać z wirusem – mówi Rainer Doehring, dyrektor zakładu Kronospan HPL w Pustkowie. – Jesteśmy firmą z powiatu dębickiego, tu pracują i mieszkają nasi pracownicy. Troska o ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem – dodaje.

Specjaliści twierdzą, że Polska jest jeszcze przed szczytem epidemii. Każda pomoc, którą firmy, fundacje przekażą na walkę z wirusem, jest na wagę życia.

- Walka z koronowirusem, to nie tylko badanie pacjentów i podawanie leków, ale też społeczna mobilizacja. Spontaniczne działania dużych i silnych podmiotów  sektora prywatnego dla szpitali publicznych  to także wyraz dojrzałości polskiego biznesu oraz jego kadry zarządzającej – mówi Przemysław Wojtys, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. – Pomoc otrzymana od Kronospanu ma dla nas duże znaczenie nie tylko ze względu na wielkość, ale przede wszystkim czas jej udzielenia. To dlatego traktujemy ją wyjątkowo i mamy poczucie „braterstwa broni”. W koronawirusowej rzeczywistości umiejętność łączenia sił oraz dzielenie się szczęściem jest nie do przecenienia, budowane w ten sposób poczucie bezpieczeństwa społecznego będzie jeszcze długo procentowało. Pomoc udzielona przez Kronospan wzmocni nas w walce z wirusem i zwiększy szanse pacjentów. Dzięki niej w codziennych działaniach będziemy czuć się bezpieczniejsi.

Umowę darowizny podpisano w miniony piątek w zakładzie Kronospan w Pustkowie.

W imieniu szpitala dokument podpisał Przemysław Wojtys, dyrektor ZOZ Dębica, w imieniu Kronospan Rainer Doehring, dyrektor zakładu oraz Tomasz Tabor, dyrektor techniczny.

darowizna1.jpg [5.25 MB]


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.