Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

shutterstock_1145746019.jpg

Recykling to naturalny wybór

Recykling, to powtórne wykorzystanie odpadów, z których wytwarza się nowy produkt. Jest to jedna z form ochrony środowiska, której celem jest zmniejszenie nadmiernego wykorzystania zasobów naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Odzyskanie jak największej ilości surowca to priorytet dla Unii Europejskiej, która promuje nowe podejście do produktów – „użyj – wykorzystaj ponownie – przetwórz”. Zgodnie z nim, zobowiązuje kraje członkowskie do inwestowania w recykling. W ten sposób firmy chronią środowisko naturalne.

Kronospan od lat inwestuje w recykling. W naszym przypadku recyklingowi poddajemy drewno poużytkowe. Trociny, wióry, ścinki, skrzynki po owocach, palety itp. materiał, to dla nas surowiec z którego produkujemy płyty wiórowe. To bezpieczna i przyjazna środowisku produkcja.

Drewno poużytkowe zawiera dużo mniej wody niż drewno okrągłe. Jego suszenie zużywa dużo mniej energii, a to oszczędność nie tylko prądu czy wody, ale i niższe emisje. Po drugie recykling przetwarza drewno poużytkowe, chroniąc lasy.


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.