Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

shutterstock_1539229061.jpg

Recykling buduje przyszłość

Mamy wobec przyszłych pokoleń obowiązek dbania o środowisko. Właśnie dlatego cały świat przestawia produkcję na recykling. Przetwarza się już nie tylko szkło, plastik czy odzież, ale także drewno. Kronospan Mielec od lat doskonalił technologię odzysku surowca.

Przedmioty drewniane, choć bardzo trwałe, także się zużywają. Tracą swoją pierwotną funkcję albo po prostu urok. Można dać im drugie życie, poddając je recyklingowi. W tym celu drewno poużytkowe jest odpowiednio segregowane, przetwarzane i może wrócić do konsumentów jako nowe produkty wystroju wnętrz – może to być wysokiej klasy płyta drewnopochodna, pozwalająca kreować nowe meble albo panele podłogowe powstałe dzięki recyklingowi.

- Pogodzenie zapotrzebowania na produkty z niwelowaniem negatywnego wpływu na środowisko ściśle wiąże się ze świadomością firm. Właśnie te świadome firmy, dążące do zrównoważonej produkcji, podejmują wyzwania recyklingowe, ograniczające zużycie zasobów. W skali ich działania to m.in. efekt środowiskowy. Recykling ogranicza ilość odpadów wokół nas i minimalizuje koszt środowiskowy. Przykładem pogodzenia tych celów jest recykling drewna – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes zarządu INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A.


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.