Recykling buduje przyszłość
Mamy wobec przyszłych pokoleń obowiązek dbania o środowisko. Właśnie dlatego cały świat przestawia produkcję na recykling. Przetwarza się już nie tylko szkło, plastik czy odzież, ale także drewno. Kronospan Mielec od lat doskonalił technologię odzysku surowca.
Przedmioty drewniane, choć bardzo trwałe, także się zużywają. Tracą swoją pierwotną funkcję albo po prostu urok. Można dać im drugie życie, poddając je recyklingowi. W tym celu drewno poużytkowe jest odpowiednio segregowane, przetwarzane i może wrócić do konsumentów jako nowe produkty wystroju wnętrz – może to być wysokiej klasy płyta drewnopochodna, pozwalająca kreować nowe meble albo panele podłogowe powstałe dzięki recyklingowi.
- Pogodzenie zapotrzebowania na produkty z niwelowaniem negatywnego wpływu na środowisko ściśle wiąże się ze świadomością firm. Właśnie te świadome firmy, dążące do zrównoważonej produkcji, podejmują wyzwania recyklingowe, ograniczające zużycie zasobów. W skali ich działania to m.in. efekt środowiskowy. Recykling ogranicza ilość odpadów wokół nas i minimalizuje koszt środowiskowy. Przykładem pogodzenia tych celów jest recykling drewna – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes zarządu INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A.