Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

aktualnośc_badanie.jpg

Kronospan zorganizował akcję bezpłatnych badań piersi

Kronospan po raz kolejny zorganizował dla zatrudnionych w zakładach Pań, akcję bezpłatnych badań profilaktycznych – USG piersi.

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Podczas „różowego miesiąca” zwracamy szczególną uwagę na profilaktykę. Rak piersi to najczęstszy nowotwór wśród kobiet, dlatego tak ważne są regularne badania. Zwłaszcza teraz, gdy uwaga tak bardzo skupia się na walce z epidemią, nie możemy zapominać o profilaktyce innych chorób.

Panowie proszą Panie

Kolejny rok z rzędu Kronospan zorganizował akcję bezpłatnych badań piersi, dla Pań zatrudnionych w zakładach w Polsce.

W Strzelcach Opolskich włączyli się do niej siatkarze ZAKSA Strzelce Opolskie. Na klubowym FB, pod hasłem „Wygrajmy ten mecz” namawiają wszystkie Panie do regularnych badań, ale przypominają jednocześnie, że tu przysłowiowa piłka jest często po stronie mężczyzn. Troska o żony, siostry i matki to także troska o ich zdrowie i żadna z kobiet nie powinna zostać z problemem raka piersi sama.

- Tu często najważniejsza jest szczera rozmowa ze swoją żoną czy partnerką – mówi Roland Dembończyk, trener ZAKSY Strzelce Opolskie. – W tej trudnej chwili wykrycia pierwszych zmian, każda kobieta powinna móc liczyć na swojego mężczyznę i powiedzieć mu o swoich obawach. A każdy z nas powinien wziąć swoją kobietę pod rękę i udać się razem z nią na badania - dodaje.

Profilaktyka to podstawa

Specjaliści twierdzą, że pierwsze USG piersi kobieta powinna wykonać między 20. a 30. rokiem życia. Trzeba je powtarzać regularnie, mniej więcej, co dwa lata. Panie, które skończyły 30 lat, powinni badać profilaktycznie piersi, co 12 miesięcy. Każda kobieta od dwudziestego roku życia powinna samodzielne i raz w miesiącu badać swoje piersi!

Profilaktyka jest najskuteczniejszą metodą dbania o zdrowie – mówi Anna Wyrwicz, HR menadżer Kronospan Strzelce Opolskie. – Warto wykorzystywać każdą okazje, żeby przypomnieć Paniom oraz ich najbliższym osobom, że najlepszym prezentem jest badanie, które może uratować zdrowie i życie. Zwłaszcza w tym czasie, gdy walczymy z epidemią, nie możemy zapomnieć o profilaktyce innych chorób, które szczególnie dotykają nas, kobiety. Musimy pamiętać, że dbanie o zdrowie, to wyraz troski o swoich najbliższych, którym zależy na tym, żebyśmy były zdrowe i szczęśliwe. Stąd hasło naszej akcji w całej Polsce – „Zadbaj o zdrowie dla siebie i rodziny” – dodaje.

121542776_3402613146492301_4582223838298784559_o.jpg [158.35 KB]

 


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.