Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Bartek - informacja prasowa.jpg

Kronospan przekazał Bartkowi laptopa

O pomoc dla ucznia klasy integracyjnej poprosiła jego nauczycielka. Laptop trafił już do Bartka,. Chłopiec w podziękowaniu obdarował pracowników Kronospan wielkim, własnoręcznie wykonanym sercem.

„Jeden z moich uczniów (dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności) nie posiada komputera. Dlatego drukuję i zawożę pod jego drzwi karty pracy z poszczególnych przedmiotów. Laptop ogromnie ułatwiłby jego pracę i uatrakcyjniłyby  lekcje poprzez możliwość korzystania z zasobów multimedialnych itp. Czy mają Państwo jakiś  laptop, który jest już niepotrzebny, zbędny, a mógłby uszczęśliwić mojego wychowanka?” – to fragment listu nauczycielki Bartka, który trafił do zakładu w Strzelcach Opolskich.

Nowa rzeczywistość, w której znaleźliśmy się za sprawą epidemii, stanowi wyzwanie dla wszystkich. Nie tylko gospodarka i służba zdrowia walczą z efektami COVID-19. Przed wielkimi wyzwaniami stanęli także nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Edukacja przeniosła się do Internetu. Nie każdy ma jednak równy dostęp do technologii. Jest wielu uczniów, którzy nie mają w domu komputera. Jednym z nich jest Bartek, uczeń klasy integracyjnej ze szkoły podstawowej w Toszku

- Nasza firma stawia na tworzenie równych szans, nie tylko naszym pracownikom, ale także członkom lokalnej społeczności – mówi Anna Wyrwicz, HR menadżer Kronospan w Strzelcach Opolskich – Decyzja o przekazaniu laptopa chłopcu, który każdego dnia walczy o lepsze jutro, zapadła bardzo szybko. Mamy głęboką nadzieję, że laptop choć trochę  ułatwi mu naukę, pozwoli na rozwój i sprawi że codzienność Bartka będzie lepsza – dodaje.

Laptop już trafił do chłopca, który w podziękowaniu przygotował dla pracowników Kronospan ogromne serce.


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.