Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

kuchnia 4mm.jpg

Kronospan oraz Strefa Płyt  Magmar zaprojektowali i wykonali meble dla rodziny z Mielca

Kronospan i Strefa Płyt Magmar Mielec zaprojektowali  i wykonali dla rodziny z Mielca kuchnię. Oprócz mebli, rodzina otrzymała także nowiutki sprzęt AGD.

Właściciele firmy Magmar, która należy do ogólnopolskiej sieci Strefy Płyt, nie wahali się nawet przez chwilę czy podjąć się realizacji projektu wspólnie z Kronospan Mielec.

-  Poznaliśmy historię tej rodziny i nie mieliśmy wątpliwości, że to osoby, którym trzeba pomóc – mówi Dariusz Marzec, współwłaściciel Magmar.

Janina i Mateusz (imiona zmienione) nie mieli łatwego życia. Mateusz jest niepełnoprawny i od urodzenia leczy się na wiele współistniejących chorób. Janina walczy z nowotworem. Niedawno musieli wyprowadzić się ze swojego dotychczasowego mieszkania i znaleźć nowe. Jego remont okazał się bardzo kosztowny. Rodzina potrzebowała wsparcia i takie otrzymała m.in. od Kronospan Mielec i Strefy Płyt Magmar Mielec.

-  Meble do tak charakterystycznego pomieszczenia jakim jest ich kuchnia, które jest wąskie, niewielkie ale wysokie, trudno byłoby znaleźć w sklepach. Dlatego kuchnię zmierzyliśmy, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy od podstaw. W kolorystyce postawiliśmy na klasyczne, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe połączenie szarości z pięknym, złotym brązem blatu – opisuje projekt Mariusz Magda, współwłaściciel Magmar Mielec.

Płyty i blaty do wykonania mebli przekazał Kronospan Mielec. Magmar zaprojektował, wykonał i wykończył meble. Firmy kupiły rodzinie nowy, potrzebny w kuchni sprzęt AGD.

  • Pani Janina, jest bohaterką. Takie kobiety jak ona, codziennie mierzą się z przeciwnościami losu i nie poddają się. Są silne, walczą, żeby ich dzieci, przekraczały granice wyznaczone przez chorobę – mówi Dagmara Mach, członek zarządu Kronospan Mielec. - Często same tracą podczas walki zdrowie. Nie skarżą się, nie proszą o współczucie, a gdy zwracają się o pomoc, to tylko wtedy, gdy już wszystkie inne możliwości zawiodły. Takim rodzinom mamy obowiązek pomagać, bo to pomoc, która zaprocentuje, realnie zmieni ich życie. Od początku do końca rodzina brała udział w projektowaniu mebli, które zostały wykonane specjalnie dla nich i z myślą o ich komforcie – dodaje.

 

 


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.