Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

main.jpg

Kronospan nagrodzony za działania ekologiczne

Międzynarodowa Kapituła Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2018 doceniła akcję sadzenia drzew zwaną Kronodrzewko i przyznała firmie Kronospan nagrodę w kategorii Eko - Hit. Tylko w ubiegłym roku pracownicy Kronospan posadzili ponad 10 tysięcy drzewek w Mielcu i okolicy. Akcja Kronodrzewko jest organizowana co roku już od blisko 20 lat. W tym czasie zasadziliśmy pół miliona drzew.

Konkurs po raz siódmy przeprowadziła Organizacja Odzysku Opakowań Eko Cykl. Kapituła, która decyduje o przyznaniu nagród, to międzynarodowe gremium, w którym zasiadają m.in. przedstawiciele: Uniwersytetu w Kioto, Politechniki Łódzkiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, eksperci z dziedziny ekologii oraz przedstawiciele izb gospodarczych i stowarzyszeń oraz dziennikarze.

W ciągu nieomal dwóch dekad tej wyjątkowej akcji nasi pracownicy wraz z rodzinami posadzili ponad 500 tysięcy drzew różnych gatunków. Drzewa są dobierane przez leśników którzy dokładnie określają jakie gatunki drzew powinny być posadzone na wyznaczonym wcześniej terenie. Akcja Kronodrzewko odbywa się co roku we wszystkich lokalizacjach Kronospan.

Link: https://ekocykl.org/vii-edycja-konkursu/


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.