Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

IMG_1561.JPG

Fantom i defibrylator do nauki pierwszej pomocy trafiły do IPA Mielec

Przekazany przez Kronospan fantom i defibrylator pomogą w nauce pierwszej pomocy, podczas szkoleń organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Mielec.

Akcje, podczas których członkowie Stowarzyszenia IPA uczą zasad pierwszej pomocy, uświadamiają dzieciom, młodzieży i dorosłym, że każdy z nich może uratować życie innej osoby. Nie tylko nieznajomego, ale także znajomemu czy bliskiej osobie. Każdy może stać się ofiarą wypadku. Warto, więc znać i przećwiczyć kilka podstawowych zasad pierwszej pomocy i tym samym zwiększyć szanse na przeżycie lub ocalenie od kalectwa kogoś, komu potrzebna jest pomoc.

- Mamy nadzieję, że sprzęt pozwoli na organizację kolejnych akcji, podczas których dzieci, rodzice i seniorzy z Mielca, nauczą się pod czujnym okiem policjantów udzielania pierwszej pomocy. Im więcej mamy okazji do ćwiczeń, tym większą zyskujemy pewność, że potrafimy właściwe zareagować w sytuacji zagrożenia. To z kolei zwiększa szanse, że zareagujemy, gdy będzie taka potrzeba – mówi Dagmara Mach, Członek Zarządu Kronospan Mielec.

- Zarząd oraz członkowie IPA Region Mielec składają firmie Kronospan Mielec podziękowania za okazane zrozumienie i wsparcie. Wyrażam głębokie przekonanie, iż otrzymany od Państwa sprzęt przyczyni się do pogłębiania wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród społeczności powiatu mieleckiego, począwszy od najmłodszych dzieci poprzez młodzież i rodziców aż po seniorów. Nabyte a następnie utrwalone umiejętności z tego zakresu z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich  - dodaje podkomisarz Marek Opiela, Przewodniczący IPA Region Mielec.

- Edukacja dzieci i dorosłych, która ma za zadanie nauczyć ich jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia swojego lub innych, to najcenniejsza wiedza, jaką ktoś może nam przekazać – dodaje Daniel Walas, Członek Zarządu Kronospan Mielec.

Im więcej osób przećwiczy takie zachowanie, tym większa szansa, że w sytuacji, gdy zagrożone będzie czyjeś życie, mielczanie ruszą na pomoc.

 

IMG_1561.JPG [3.12 MB]


Najnowsze aktualności

Inauguracja KUDiM w Kronospan Design Center

W sobotę 28 października 2023 w Kronospan Design Center zainaugurowano kolejny rok działalności Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży w Szczecinku.

Największy obraz z nici powstał na sklejce Kronospan

Błażej Danielewicz jest artystą niezwykłym. Takich jak on może jest w Polsce trzech, może czterech. Zajmuje się pleceniem obrazów z nici. Największy, jaki zrobił, powstał na płycie Kronospan. Mapa świata ma wymiary 110x150 cm i powstawała przez pół roku. 16 października zachwycał swoimi zdolnościami jury i widzów w programie „Mam Talent!”

Uwaga – przestrzegamy przed oszustami

Otrzymaliśmy zgłoszenia o próbach zainfekowania Państwa komputerów przez oszustów podszywających się pod pracowników spółek Kronospan. Oszuści przesyłają wiadomości na Państwa adresy e-mail, które graficznie zostały upodobnione do szaty graficznej oryginalnej wiadomości. Wiadomość zawiera zainfekowany plik, którego otworzenie może grozić kradzieżą danych, uszkodzeniem danych lub uszkodzeniem komputera.