Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

baner 2 blog.png
Formaty paneli podłogowych – wymiar ma znaczenie

Formaty paneli podłogowych – wymiar ma znaczenie

Panele podłogowe to jeden z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych produktów wykończeniowych. Oprócz najbardziej znanych paneli laminowanych, coraz większą uwagę zwracają panele winylowe, dzięki ich ogromnym zaletom w użytkowaniu. Panele podłogowe to przede wszystkim łatwość montażu, ogromny wybór dekorów, struktur, jak również formatów.

Różne formaty paneli podłogowych Kronospan

Podstawowymi kryteriami doboru paneli podłogowych zawsze będą aspekty estetyczne takie jak kolor i wzór. Warto jednak pamiętać, że także ich format ma w kwestiach wizualnych ogromne znaczenie.

Formaty paneli podłogowych

 

Wąskie panele podłogowe

 

 

Wąskie panelesprawdzą się dobrze w małych lub nieregularnych pomieszczeniach. Znakomicie prezentują się ułożone prostopadle do dłuższych ścian, co optycznie powiększa przestrzeń. Montaż wąskich i krótszych paneli ma jeszcze tę zaletę, że konieczność przycinania deski w rogach jest mocno zminimalizowana.

8155
8155

 

Panele podłogowe klasyczne

 

Tego typu panele podłogowesprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Polecany dla osób, które stawiają na prostotę i klasyczny styl. Ta, jak wiadomo zawsze się obroni i jest ponadczasowa.

Z212
Z212

Rozmiary paneli podłogowych

Szerokie panele podłogowe

Szerokie panele podłogowe Krono Original327 mm lub marki Kronostep242 mm lub 295 mm podkreślają przestronność pomieszczeń i nadają im szczególnego charakteru. Rewelacyjnie sprawdzą się w dużych przestrzeniach. Na takich powierzchniach doskonale prezentuje się rysunek drewna. Poza tym stosując tego typu panele prawie dwukrotnie zwiększamy szybkość montażu. Szeroki format deski jest aktualnym trendem wnętrzarskim, który wciąż mocno się rozwija.

 

Panele w formacie płytki

 

W naszej ofercie znaleźć można podłogę imitująca glazurę. Format dużej płytki odwzorowany w panelu, idealnie podkreśla rysunek i kolorystykę kamienia. 

R062
R062
R095
R095
R059
R059

Grubość paneli podłogowych dobrana do Twoich potrzeb

Komfort i trwałość paneli laminowanychw dużej mierze zależy od ich grubości. W przypadku produktów Kronospan wymiar ten zaczyna się od 7 mm, a kończy na 14 mm.  , które wykorzystuje się do użytku domowego, to panele o grubości 8 mm i (coraz częściej) 10mm. Warto zwrócić uwagę przy zakupie na fakt, że im większa grubość, tym większa trwałość i stabilność podłogi.

Ofertę Kronospan uzupełnia nowa generacja podłóg winylowych o grubości 4 i 5 mm, które idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie nie można podnieść nadmiernie poziomu podłogi. Dzięki zastosowaniu twardej płyty bazowej SPC oraz właściwościom wodoodpornym, panele winylowe znajdują idealne zastosowanie nie tylko w pokojach, korytarzach, ale również w kuchniach lub łazienkach. Ich dodatkowym atutem jest możliwość położenia na płytki ceramiczne.

Systemy łączenia paneli podłogowych

Mamy nadzieję, że jesteś przekonany do tego, iż format paneli ma wpływ na wygląd całego pomieszczenia i warto wyłamać się poza standardowe myślenie. Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Nie tylko format, ale i układ podłogi robi różnicę.

Panele podłogowe Krono Originalz kolekcji Vintage Narrowi Vintage Classicpozwalają tworzyć mniej oczywiste wzory. Łączenie na jednej powierzchni różnych formatów paneli w tym samym dekorze – wąskiego i standardowego – pozwala stworzyć oryginalny naprzemienny wzór.

Panele podłogowe X-Way układaj jak chcesz – Nowość

Na jeszcze więcej pozwalają panele X-Way. Można ułożyć jeden lub połączyć ze sobą dwa formaty w tym samym dekorze. Dzięki temu można tworzyć ciekawe i oryginalne mozaiki oraz tzw. formy pałacowe. To innowacyjne i szybko zdobywające zwolenników rozwiązanie. Teraz wystarczy tylko uwolnić wyobraźnię, wybrać wzór i stworzyć podłogę swoich marzeń. Więcej na https://www.kronosfera.pl/p/panele-podlogowe-laminowane-wykonczenie-wnetrz-krono-original-x-way,122

X-way K285
X-way K285

W takim wnętrzu podłoga bez wątpienia zwraca uwagę i nadaje szyku. Dzięki niestandardowemu układowi paneli X-waymożna łatwo i w naturalny sposób wydzielać strefy w naszych pomieszczeniach.

X-way K285
X-way K285

 

szablony do układania paneli podłogowychPowiązane artykuły

Podłoga klasyczna czy nowoczesna?

Pomieszczenia w stylu klasycznym dla wielu osób kojarzą się z monotonią i nudą. W rzeczywistości nie ma nic bardziej mylnego. Istnieją niesamowite hybrydy obu styli, perfekcyjnie łączące to co w nich najbardziej atrakcyjne.