Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

KO_1362x254_3_bez_logo.jpg
Formaty paneli podłogowych – wymiar ma znaczenie
Formaty paneli
podłogowych
– wymiar
ma znaczenie

Panele podłogowe to jeden z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych produktów wykończeniowych. Oprócz najbardziej znanych paneli laminowanych, coraz większą uwagę zwracają panele winylowe, dzięki ich ogromnym zaletom w użytkowaniu. Panele podłogowe to przede wszystkim łatwość montażu, ogromny wybór dekorów, struktur, jak również formatów.

Różne formaty paneli podłogowych Kronospan

Podstawowymi kryteriami doboru paneli podłogowych zawsze będą aspekty estetyczne takie jak kolor i wzór. Warto jednak pamiętać, że także ich format ma w kwestiach wizualnych ogromne znaczenie.

Formaty paneli podłogowych

wąskie
Wąskie panele sprawdzą się dobrze w małych lub nieregularnych pomieszczeniach. Znakomicie prezentują się ułożone prostopadle do dłuższych ścian, co optycznie powiększa przestrzeń. Montaż wąskich i krótszych paneli ma jeszcze tę zaletę, że konieczność przycinania deski w rogach jest mocno zminimalizowana.

8155
8155

klasyczne
Tego typu panel sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Polecany dla osób, które stawiają na prostotę i klasyczny styl. Ta, jak wiadomo zawsze się obroni i jest ponadczasowa.

Z212
Z212

rozmiary paneli podłogowych

szerokie
Szerokie panele marki KronoOriginal 327 mm lub marki Kronostep242 mm lub 295 mm podkreślają przestronność pomieszczeń i nadają im szczególnego charakteru. Rewelacyjnie sprawdzą się w dużych przestrzeniach. Na takich powierzchniach doskonale prezentuje się rysunek drewna. Poza tym stosując tego typu panele prawie dwukrotnie zwiększamy szybkość montażu. Szeroki format deski jest aktualnym trendem, który wciąż mocno się rozwija.

format płytki
W naszej ofercie znaleźć można podłogę imitująca glazurę. Format dużej płytki odwzorowany w panelu, idealnie podkreśla rysunek i kolorystykę kamienia. 

R062
R062
R095
R095
R059
R059

Grubość paneli dobrana do Twoich potrzeb

Komfort i trwałość paneli laminowanych z całą pewnością zależy też od ich grubości. W przypadku produktów Kronospan wymiar ten zaczyna się od 7 mm, a kończy na 14 mm. Najpopularniejszymi panelami podłogowymi, które wykorzystuje się do użytku domowego, to panele o grubości 8 mm i (coraz częściej) 10mm. Warto zwrócić uwagę przy zakupie na fakt, że im większa grubość, tym większa trwałość i stabilność podłogi.

Ofertę Kronospan uzupełnia nowa generacja podłóg winylowych o grubości 4 i 5 mm, które idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, gdzie nie można podnieść nadmiernie poziomu podłogi. Dzięki zastosowaniu twardej płyty bazowej SPC oraz właściwościom wodoodpornym, panele winylowe znajdują idealne zastosowanie nie tylko w pokojach, korytarzach, ale również w kuchniach lub łazienkach. Ich dodatkowym atutem jest możliwość położenia na płytki ceramiczne.

Układaj wzory łącząc formaty

Mamy nadzieję, że jesteś przekonany do tego, iż format paneli ma wpływ na wygląd całego pomieszczenia i warto wyłamać się poza standardowe myślenie. Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Nie tylko format, ale i układ podłogi robi różnicę.

Panele podłogowe KronoOriginal z kolekcji Vintage Narrowi Vintage Classicpozwalają tworzyć mniej oczywiste wzory. Łączenie na jednej powierzchni różnych formatów paneli w tym samym dekorze – wąskiego i standardowego – pozwala stworzyć oryginalny naprzemienny wzór.

X-Way układaj jak chcesz – Nowość

Na jeszcze więcej pozwalają panele X-Way. Można ułożyć jeden lub połączyć ze sobą dwa formaty w tym samym dekorze. Dzięki temu można tworzyć ciekawe i oryginalne mozaiki oraz tzw. formy pałacowe. To innowacyjne i szybko zdobywające zwolenników rozwiązanie. Teraz wystarczy tylko uwolnić wyobraźnię, wybrać wzór i stworzyć podłogę swoich marzeń. Więcej na https://www.kronosfera.pl/p/panele-podlogowe-laminowane-wykonczenie-wnetrz-krono-original-x-way,122

X-way K285
X-way K285

W takim wnętrzu podłoga bez wątpienia zwraca uwagę i nadaje szyku. Dzięki niestandardowemu układowi paneli X-waymożna łatwo i w naturalny sposób wydzielać strefy w naszych pomieszczeniach.

X-way K285
X-way K285

 

szablony do układania paneli podłogowych


Najnowsze artykuły

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę

Panele SPC to doskonała alternatywa dla drewnianej podłogi, która oczywiście jest piękna i efektowna, ale niestety też droga. Ale nie tylko cena jest tutaj kluczową zaletą paneli SPC. Winyle nowej generacji posiadają szereg zalet, które wyróżniają je spośród zwykłych paneli.

Jak wybierać panele podłogowe?

Przed zakupem paneli podłogowych należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Dobrze dobrane panele posłużą przez wiele lat, jeśli zakup będzie przemyślany i zgodny z potrzebami. Walory estetyczne z pewnością mają bardzo duży wpływ na decyzję zakupową, jednak nie można kierować się jedynie walorami wizualnymi. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze podłogi?

Pięć pomysłów jak urządzić nowoczesną sypialnię

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Tutaj się relaksujemy, odpoczywamy po wyczerpującym dniu i zażywamy solidnego snu. Pomieszczenie musi być zatem nie tylko funkcjonalne, ale także przytulne i modne.