Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

Blog Kronosfera
panele podłogowe łatwe w utrzymaniu w czystości

Czym zastąpić płytki ceramiczne ? Postaw na wodoodporne płyty ścienne i panele podłogowe

Nowość - panele ścienne, czyli wielkoformatowe wodoodporne płyty ścienne Rocko Tiles

Podążając za modowymi trendami coraz częściej wybieramy naturalne produkty lub materiały, które perfekcyjnie je odwzorowują. Najmodniejsze są produkty imitujące drewno, kamień oraz beton, do złudzenia przypominają naturalne materiały, a co więcej posiadają wiele bardzo ważnych w codziennym użytkowaniu zalet funkcjonalnych.

panele podłogowe do sypialni K026
K026
panele podłogowe do sypialni K354
K354
panele podłogowe do sypialni K365
K365
panele podłogowe do sypialni K366
K366
panele podłogowe do sypialni R104
R104
panele podłogowe do sypialni r115
R115

Wodoodporne płyty ścienne   SPC (Stone Powder Composite) zawierają do 70% sproszkowanego marmuru. Dzięki temu są prawdziwymi herosami w wykończeniu wnętrz. Ze względu na swoją budowę są stabilne wymiarowo, można je ciąć, nawiercać i frezować. To świetna alternatywa na wykończenie ściany w salonie, kuchni jak również w łazience. Płyty są odporne na działanie wody, dlatego mogą bez problemu być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Co więcej płyty Rocko Tiles to produkt trudnopalny [EN 13501-1], dlatego też jest dobrym rozwiązaniem do dużych projektów komercyjnych. Można je montować na starych płytkach ceramicznych, betonie, drewnie czy gresie (po wcześniejszym przygotowaniu podłoża), dlatego też są idealnym rozwiązaniem na szybki remont czy renowację – bez brudu, kurzu, hałasu i zbędnych kosztów. Płyty mają format 2800x1230 i 4 mm grubości. Można je montować w całości tworząc jednolitą przestrzeń lub ciąć na wymiar. Dzięki zastosowaniu w 74% marmuru i dodatku PVC płyty są elastyczne, a jednocześnie stabilne wymiarowo. Nie zmieniają swoich wymiarów pod wpływem temperatury. Podłoże, na którym montujemy płyty ścienne   musi być równe, stabilne i przyczepne. Ich montaż jest prosty. Po przygotowaniu podłoża płyty montujemy na ścianie z użyciem odpowiedniego kleju do ich montażu. Płyty łączy się fugą epoksydową lub silikonem.

Wodoodporne płyty ścienne SPC (Stone Powder Composite) od Kronospan

Płyty  są wodoodporne, posiadają atest higieniczny, są łatwe w czyszczeniu, odporne na zarysowania, uderzenia i plamy oraz odporne na działanie UV. 

Na kolekcję płyt ściennych składają się dekory idealnie odwzorowujące drewno, marmur i beton. Ich doskonały wygląd to wynik skanowania powierzchni materiału i cyfrowy wydruk, perfekcyjnie odwzorowujący naturę. Dodatkowym atutem płyt ściennych jest fakt, że ich struktura w dotyku przypomina chropowatość kamienia (PT) i szorstkość drewna (FN).

Wodoodporne panele winylowe - podstawa to dobra podłoga

Kolejnym trwałym wodoodpornym produktem są podłogi. Panele wykonane są z w 70 % ze sproszkowanego marmuru, który wpływa na ich stabilne parametry fizyko-mechaniczne oraz niezwykłą wytrzymałość.

Panele są odporne na temperaturę. Zachowują swój rozmiar bez względu na jej zmiany. Można je montować na ogrzewaniu podłogowym (elektrycznym i wodnym). Mają również tę cudowną zaletę, że w ekspresowym tempie pozwolą na remont pomieszczenia. Panele odporne są na efekt telegrafowania (odkształcenia podłoża na powierzchni paneli), więc można je układać m.in. na płytkach podłogowych czy starej podłodze. Ich ogromną zaletą jest też łatwy montaż bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi.

Wodoodporne panele winylowe od kronospan

Od salonu po kuchnię i łazienkę - wodoodporne panele winylowe

Podłogi te to idealne rozwiązanie do ułożenia w całym domu. Od korytarza, przez łazienkę, kuchnię, salon, sypialnię po pokój dla dzieci. Właściwości paneli winylowych sprawdzą się w każdym z nich.

Panele są w pełni wodoodporne. Dzięki swojej warstwie plamoodpornej, po rozlanym soku lub czerwonym winie nie zostanie na nich ślad. Specjalna warstwa antypoślizgowa, jaką posiadają panele , zapewnia dodatkowy komfort zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia.

Warstwa polimerów chroni powierzchnię paneli przed zarysowaniami i uszkodzeniami, dzięki temu podłoga przez długie lata zachowa nienaganny wygląd. Antystatyczna powłoka nie przyciąga kurzu, są więc idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Są łatwe w utrzymaniu czystości dzięki specjalnej warstwie plamoodpornej. Do mycia wystarczy woda lub detergenty przeznaczony specjalnie do tego typu podłóg. To podłogi bezproblemowe, idealne dla osób, które cenią sobie wygodę i czystość. I na koniec panele posiadają doskonałą izolację akustyczną. Dzięki niej odgłosy butów, psich łap albo sunących po podłodze zabawek jest zredukowany do minimum.  Co bardzo ważne, zwłaszcza w dobie pandemii,  panele można myć mopem parowym.

Do wielu zalet, które posiadają, dodać trzeba jeszcze jedną – wzornictwo. Dzięki zaawansowanym technologiom panele doskonale naśladują rysunek drewna czy kamienia. Do 14 m2 można ułożyć podłogę bez powtórzenia deski, co jeszcze bardziej podkreśla naturalny efekt. Dostępne są również wodoodporne listwy wykończeniowe  w identycznym do podłogi odcieniu. Można je docinać pod kątem 45 °, podobnie jak listwy drewna, dzięki czemu nie trzeba stosować zaślepek. Panele winylowe Rocko są w ofercie w trzech formatach tj: w standardowym wymiarze paneli 192 mm x 1210 mm, w szerokiej desce 234 mm x 1210 mm lub w formacie płytek ceramicznych 259 mm x 600 mm. Wymiary paneli podłogowych można znaleźć na karacie produktu. 

Panele winylowe Rocko w Kronospan

---

# panele łazienkowe # projekt pokoju dziecka # projekt pokoju dla chłopca


Najnowsze artykuły

Panele podłogowe ze zintegrowanym podkładem - poznaj zalety takiej podłogi !

Panele podłogowe ze zintegrowanym podkładem to nowość na rynku. Sprawdź czy warto zainwestować w tego typu podłogę

Cienkie, wodoodporne blaty kuchenne Slim Line - design i funkcjonalność

Cienkie blaty kuchenne Slim Line o grubości 12 mm to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które łączy w sobie nowoczesny design, wytrzymałość i funkcjonalność. Zbudowane są z kilkudziesięciu warstw specjalnie zaimpregnowanych arkuszy papieru rdzeniowego oraz dekoracyjnego, który po sprasowaniu staje się homogeniczną całością. Blaty Slim Line łączą w sobie wysoką jakość i odporność na uderzenia z wyjątkową estetyką. Wysokie ciśnienie i temperatura podczas produkcji materiału sprawiają, że blaty robocze Slim Line są chronione przed uszkodzeniem przez wodę i nie wchłaniają wilgoci. Zamknięta konstrukcja blatu czyni go odpornym na uderzenia, a także chroni podczas montażu i użytkowania.

Motywy florystyczne na ścianach

Wodoodporne płyty ścienne Rocko Tiles to absolutny bestseller w rodzinie produktów Kronospan, ich funkcjonalność jest nieoceniona a rewelacyjna paleta dekorów została właśnie rozszerzona o płyty z motywami florystycznymi. Trend botaniczny jest ceniony wśród architektów, dekoratorów wnętrz oraz inwestorów ceniących nietuzinkowe ozdoby ścian. Nadchodząca ciepła aura nastraja do wprowadzenia gorących tropikalnych klimatów do wnętrz, motywy florystyczne to istna feeria barw, wzorów i motywów. Charakterystyczne, wyraziste wzory i dekory wprowadzają do wnętrz energię i optymizm, egzotyczne motywy dodają każdemu pomieszczeniu powiew świeżości.