Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

ggKO_1362x254_3_bez_logo.jpg
SW03_Z215_K026_www.jpg

Wodoodporne produkty Rocko – idealne rozwiązania na wykończenie podłogi i ściany

Wodoodporne produkty  – idealne rozwiązania na wykończenie podłogi i ściany

Podążając za modowymi trendami coraz częściej wybieramy naturalne produkty lub materiały, które perfekcyjnie je odwzorowują. Najmodniejsze są produkty imitujące drewno, kamień oraz beton, do złudzenia przypominają naturalne materiały, a co więcej posiadają wiele bardzo ważnych w codziennym użytkowaniu zalet funkcjonalnych.

K026
K026
K354
K354
K365
K365
K366
K366
R104
R104
R115
R115

Wodoodporne płyty ścienne SPC (Stone Powder Composite) zawierają do 74% sproszkowanego marmuru. Dzięki temu są prawdziwymi herosami w wykończeniu wnętrz. Ze względu na swoją budowę są stabilne wymiarowo, można je ciąć, nawiercać i frezować. To świetna alternatywa na wykończenie ściany w salonie, kuchni jak również w łazience. Płyty są odporne na działanie wody, dlatego mogą bez problemu być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Co więcej płyty Rocko Tiles to produkt trudnopalny [EN 13501-1], dlatego też jest dobrym rozwiązaniem do dużych projektów komercyjnych. Można je montować na starych płytkach ceramicznych, betonie, drewnie czy gresie (po wcześniejszym przygotowaniu podłoża), dlatego też są idealnym rozwiązaniem na szybki remont czy renowację – bez brudu, kurzu, hałasu i zbędnych kosztów. Płyty mają format 2800x1230 i 4 mm grubości. Można je montować w całości tworząc jednolitą przestrzeń lub ciąć na wymiar. Dzięki zastosowaniu w 74% marmuru i dodatku PVC płyty są elastyczne, a jednocześnie stabilne wymiarowo. Nie zmieniają swoich wymiarów pod wpływem temperatury. Podłoże, na którym montujemy płyty ścienne musi być równe, stabilne i przyczepne. Ich montaż jest prosty. Po przygotowaniu podłoża płyty montujemy na ścianie z użyciem odpowiedniego kleju do ich montażu. Płyty łączy się fugą epoksydową lub silikonem.

R115_ROCKO_TILES_www.jpg [1.26 MB]

Płyty  są wodoodporne, posiadają atest higieniczny, są łatwe w czyszczeniu, odporne na zarysowania, uderzenia i plamy oraz odporne na działanie UV. 

Na kolekcję płyt ściennych składają się dekory idealnie odwzorowujące drewno, marmur i beton. Ich doskonały wygląd to wynik skanowania powierzchni materiału i cyfrowy wydruk, perfekcyjnie odwzorowujący naturę. Dodatkowym atutem płyt ściennych jest fakt, że ich struktura w dotyku przypomina chropowatość kamienia (PT) i szorstkość drewna (FN).

Wodoodporne panele  - podstawa to dobra podłoga

Kolejnym trwałym wodoodpornym produktem są podłogi. Panele wykonane są z w 74 % ze sproszkowanego marmuru, który wpływa na ich stabilne parametry fizyko-mechaniczne oraz niezwykłą wytrzymałość.

Panele są odporne na temperaturę. Zachowują swój rozmiar bez względu na jej zmiany. Można je montować na ogrzewaniu podłogowym (elektrycznym i wodnym). Mają również tę cudowną zaletę, że w ekspresowym tempie pozwolą na remont pomieszczenia. Panele odporne są na efekt telegrafowania (odkształcenia podłoża na powierzchni paneli), więc można je układać m.in. na płytkach podłogowych czy starej podłodze. Ich ogromną zaletą jest też łatwy montaż bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi.

R073_aranz_B_www.jpg [1.15 MB]

Od salonu po kuchnię i łazienkę

Podłogi te to idealne rozwiązanie do ułożenia w całym domu. Od korytarza, przez łazienkę, kuchnię, salon, sypialnię po pokój dla dzieci. Właściwości paneli winylowych sprawdzą się w każdym z nich.

Panele są w pełni wodoodporne. Dzięki swojej warstwie plamoodpornej, po rozlanym soku lub czerwonym winie nie zostanie na nich ślad. Specjalna warstwa antypoślizgowa, jaką posiadają panele , zapewnia dodatkowy komfort zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia.

Warstwa polimerów chroni powierzchnię paneli przed zarysowaniami i uszkodzeniami, dzięki temu podłoga przez długie lata zachowa nienaganny wygląd. Antystatyczna powłoka nie przyciąga kurzu, są więc idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Są łatwe w utrzymaniu czystości dzięki specjalnej warstwie plamoodpornej. Do mycia wystarczy woda lub detergenty przeznaczony specjalnie do tego typu podłóg. To podłogi bezproblemowe, idealne dla osób, które cenią sobie wygodę i czystość. I na koniec panele posiadają doskonałą izolację akustyczną. Dzięki niej odgłosy butów, psich łap albo sunących po podłodze zabawek jest zredukowany do minimum.  Co bardzo ważne, zwłaszcza w dobie pandemii,  panele można myć mopem parowym.

Do wielu zalet, które posiadają, dodać trzeba jeszcze jedną – wzornictwo. Dzięki zaawansowanym technologiom panele doskonale naśladują rysunek drewna czy kamienia. Do 14 m2 można ułożyć podłogę bez powtórzenia deski, co jeszcze bardziej podkreśla naturalny efekt. Dostępne są również wodoodporne listwy wykończeniowe w identycznym do podłogi odcieniu. Można je docinać pod kątem 45 °, podobnie jak listwy drewna, dzięki czemu nie trzeba stosować zaślepek.

ARANZ_R065XL_K367_www.jpg [728.64 KB]

 

 


Najnowsze artykuły

Szybki remont kuchni i łazienki - bez brudu i kurzu

Remont domu to droga usiana przeszkodami. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się np. na remont kuchni lub łazienki, w których trzeba skuwać płytki ze ścian i podłogi. Hałas, brud, czas i koszt ekipy remontowej, to tylko kilka z wielu wyzwań. Tak było do tej pory. Na rynku pojawiły się jednak rozwiązania, które sprawią, że remont będzie łatwiejszy, szybszy i bardziej ekonomiczny

Jak wykonać biurko i szafę ? Możesz zrobić to sam !

W sklepach meblowych nie zawsze można znaleźć meble, które idealnie pasują rozmiarem czy kolorem do wymagającego wnętrza. Jest na to rozwiązanie. Pokażemy Ci krok po kroku, jak możesz to zrobić sam. Kronosfera.pl daje możliwość zamówienia płyt meblowych na wymiar, z których w prosty sposób można wykonać meble.

Nowoczesne elewacje domów - Kronoart® idealne rozwiązania na fasady budynków

Fasada budynku jest pierwszą rzeczą, na jaką zwraca się uwagę, przechodząc obok budynku. Elewacja dużo mówi o charakterze, jak i o właścicielu budynku. Warto, więc o nią zadbać i zaprojektować fasadę wywołującą niezapomniane wrażenie. Taki efekt zapewni zastosowanie płyt elewacyjnych Kronoart®