Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

KO_1362x254_3_bez_logo.jpg
Z218_WEB.jpg
Wodoodporne
panele winylowe
Kronostep
SPC – od
salonu po kuchnię
i łazienkę

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę


Panele wodoodporne SPC  (stone plastic composite) to nowość na rynku podłóg. Warto zwrócić na nie uwagę jeśli przygotowujemy się do remontu, bowiem podłoga to inwestycja na wiele lat i wizytówka naszego domu. Panele SPC to doskonała alternatywa dla drewnianej podłogi, która oczywiście jest piękna i efektowna, ale niestety też droga. Ale nie tylko cena jest istotna - panele winylowe  SPC to podłogi nowej generacji posiadające szereg zalet, które wyróżniają je spośród innych pokryć podłogowych.

Z217_WEB.jpg [422.45 KB]


Zalety paneli SPC

Zacznijmy od tego, że panele SPC to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o jednolitej przestrzeni podłogowej, od kuchni  po salon  i łazienkę. Z panelami SPC jest to jak najbardziej możliwe. Są one wodoodporne, dzięki czemu możemy zamontować je w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak kuchnia czy łazienka, a ze względu na ich wysoką wytrzymałość z powodzeniem mogą być również montowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak sklepy, restauracje, urzędy, hotele. Panele posiadają 23 klasę użyteczności domowej i 32 klasę użyteczności publicznej.

Bogata oferta modnych wzorów i odcieni stwarza szerokie możliwości w aranżacji nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Wybierać możemy w dekorach drewnopodobnych, wracających do łask naturalnych dębów, wciąż popularnych szarości czy ciemnych dekorów, idealnie naśladujących naturalne drewno.

Kolejną zaletą paneli SPC jest bardzo przyjemna dla stóp powłoka, dzięki czemu panele są ciepłe i komfortowe nawet w chłodny poranek.

Przejdźmy teraz do montażu, który jest niezwykle prosty, a to dzięki temu, że panele SPC cechują się stabilnością i nie telegrafują. Termin ten oznacza, że niewielkie nierówności podłoża nie odciskają się na powierzchni paneli, tak jak to dzieje się w przypadku pokryć LVT. Dzięki temu przygotowanie do montażu paneli jest dużo szybsze. Co więcej, panele SPC można położyć bezpośrednio na starej podłodze bez podkładu, na przykład na płytkach ceramicznych. Do tego połączenia „na klik” są bardziej stabilne niż w zwykłych panelach, czy w przypadku podłóg LVT klejonych. Takie rozwiązania zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają montaż.

Z188-WEB.jpg [901.21 KB]


Jak dbać o panele SPC?


Aby panele SPC służyły nam przez długi czas musimy odpowiednio o nie zadbać. Nie powinno stanowić to wielkiego wyzwania ponieważ panele SPC są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Do odkurzania najlepiej wybrać końcówkę odkurzacza z miękką szczotką, aby zapobiec porysowaniu podłogi. Jeśli chodzi o czyszczenie na mokro, optymalnym rozwiązaniem jest mycie podłogi raz w tygodniu. Przed czyszczeniem na mokro należy najpierw zamieść lub odkurzyć całą podłogę. Do mycia paneli należy używać delikatnych detergentów o neutralnym pH oraz mopa z mikrofibry. Świetną alternatywą dla środków chemicznych jest domowa mieszanka octu jabłkowego i wody.

To bezpieczny środek czyszczący. Wystarczy wlać szklankę octu do miski z ciepłą wodą, a w razie bardzo dużych zabrudzeń można dodatkowo dodać kilka kropel płynu do naczyń.

Z187_WEB.jpg [508.00 KB]

 

Podłoga na lata


Panele SPC to połączenie designu i wysokiej jakości. Jeśli więc zdecydujemy się na wykończenie naszego domu panelami Kronostep SPC i będziemy je prawidłowo pielęgnować i użytkować, możemy mieć pewność, że to dobry wybór i podłoga posłuży nam przez wiele lat.

Z198_wide_WEB.jpg [1.98 MB]

 Najnowsze artykuły

Sposoby na szybką i tanią metamorfozę wnętrza

Całkowity remont domu to trudne zadanie. Zajmuje dużo czasu, pieniędzy i wysiłku. Dobrą wiadomością jest jednak to, że nie trzeba podejmować się pełnej renowacji, aby móc wprowadzić widoczne zmiany we wnętrzu.

Luksusowy duet w twoim wnętrzu - czerń i złoto

Pierwszym krokiem w dekorowaniu czernią jest pokonanie piętna kontrowersyjnego koloru. Ciemniejsze odcienie są często mniej atrakcyjne i rzadziej używane – szczególnie kolor czarny. Należy jednak przyznać, że czarny jest w rzeczywistości neutralnym odcieniem i co zaskakujące, łatwiejszy w użyciu niż wiele innych pigmentów.

Panele winylowe Rocko to idealny wybór do pokoju Twojego dziecka

Jeśli właśnie urządzasz pokój swojego dziecka i zastanawiasz się co zrobić, aby stworzyć wnętrze nie tylko piękne, ale też bezpieczne i funkcjonalne, mamy kilka rad. Pamiętaj, że wybór podłogi jest jednym z najważniejszych elementów dziecięcego pokoju. Inne elementy pomieszczenia można stosunkowo łatwo zmienić, ale wymiana podłogi to już zapowiedź większego remontu. Jeśli szukasz idealnego rozwiązania, oto kilka pomocnych porad, które mogą ułatwić ci wybór.