Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

baner 2 blog.png
Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC do każdego pomieszczenia

Panele wodoodporne SPC  (stone plastic composite) to nowość na rynku podłóg. Warto zwrócić na nie uwagę jeśli przygotowujemy się do remontu, bowiem podłoga to inwestycja na wiele lat i wizytówka naszego domu. Panele SPCto doskonała alternatywa dla drewnianej podłogi, która oczywiście jest piękna i efektowna, ale niestety też droga. Ale nie tylko cena jest istotna - panele winylowe  SPC to podłogi nowej generacji posiadające szereg zalet, które wyróżniają je spośród innych pokryć podłogowych.

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC do każdego pomieszczenia

Zalety winylowych paneli podłogowych

Zacznijmy od tego, że panele SPCto idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o jednolitej przestrzeni podłogowej, od kuchni  po salon  i łazienkę. Z panelami winylowymi jest to jak najbardziej możliwe. Są one wodoodporne, dzięki czemu możemy zamontować je w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak kuchnia czy łazienka, a ze względu na ich wysoką wytrzymałość z powodzeniem mogą być również montowane w pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak sklepy, restauracje, urzędy, hotele. Panele posiadają 23 klasę użyteczności domowej i 32 klasę użyteczności publicznej.

Bogata oferta modnych wzorów i odcieni stwarza szerokie możliwości w aranżacji nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Wybierać możemy w dekorach drewnopodobnych,wracających do łask naturalnych dębów, wciąż popularnych szarości czy ciemnych dekorów, idealnie naśladujących naturalne drewno.

Kolejną zaletą paneli SPCjest bardzo przyjemna dla stóp powłoka, dzięki czemu podłogi są ciepłe i komfortowe nawet w chłodny poranek.

Przejdźmy teraz do montażu, który jest niezwykle prosty, a to dzięki temu, że panele SPC cechują się stabilnością i nie telegrafują.Termin ten oznacza, że niewielkie nierówności podłoża nie odciskają się na powierzchni paneli, tak jak to dzieje się w przypadku pokryć LVT. Dzięki temu przygotowanie do montażu paneli jest dużo szybsze. Co więcej, panele winylowe można położyć bezpośrednio na starej podłodze bez podkładu, na przykład na płytkach ceramicznych. Do tego połączenia „na klik” są bardziej stabilne niż w zwykłych panelach, czy w przypadku podłóg LVTklejonych. Takie rozwiązania zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają montaż paneli podłogowych.

Panele SPC cechują się stabilnością i nie telegrafują

Jak dbać o panele SPC?

Aby panele podłogowe służyły nam przez długi czas musimy odpowiednio o nie zadbać. Nie powinno stanowić to wielkiego wyzwania ponieważ panele są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Do odkurzania najlepiej wybrać końcówkę odkurzacza z miękką szczotką, aby zapobiec porysowaniu podłogi. Jeśli chodzi o czyszczenie na mokro, optymalnym rozwiązaniem jest mycie podłogi raz w tygodniu. Przed czyszczeniem na mokro należy najpierw zamieść lub odkurzyć całą podłogę. Do mycia paneli należy używać delikatnych detergentów o neutralnym pH oraz mopa z mikrofibry. Świetną alternatywą dla środków chemicznych jest domowa mieszanka octu jabłkowego i wody.

To bezpieczny środek czyszczący. Wystarczy wlać szklankę octu do miski z ciepłą wodą, a w razie bardzo dużych zabrudzeń można dodatkowo dodać kilka kropel płynu do naczyń.

Jak dbać o panele SPC?

 

Panele podłogowe na lata

Panele SPC to połączenie designu i wysokiej jakości. Jeśli więc zdecydujemy się na wykończenie naszego domu panelami Kronostep SPCi będziemy je prawidłowo pielęgnować i użytkować, możemy mieć pewność, że to dobry wybór i podłoga posłuży nam przez wiele lat.

Panele Kronostep SPC

 


Powiązane artykuły

Czas na wodoodporną podłogę ! Panele winylowe ROCKO - połączenie natury i zaawansowanej technologii

W ostatnim czasie szalenie modne są naturalne produkty lub materiały, które perfekcyjnie je odwzorowują. Wśród podłogowych trendów najmodniejsze są podłogi z naturalnego drewna i kamienia, a także ich wysokiej jakości reprodukcje. Dlatego też panele winylowe cieszą się coraz bardziej rosnącym zainteresowaniem