Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

KO_1362x254_3_bez_logo.jpg
vintage_cover_01a.jpg
Podłoga klasyczna
czy nowoczesna?
Vintage
Classic
i Vintage
Narrow

Pomieszczenia w stylu klasycznym dla wielu osób kojarzą się z monotonią i nudą. W rzeczywistości nie ma nic bardziej mylnego. Istnieją niesamowite hybrydy obu styli, perfekcyjnie łączące to co w nich najbardziej atrakcyjne.

Klasyka, Modern czy Hybryda?

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych pytań na jakie musisz sobie odpowiedzieć jest to, jaki styl będzie dominować w urządzanym pomieszczeniu. To on nada kierunek, w którym będziesz poszukiwać kolorów, mebli i dodatków, komponując niepowtarzalny i wyjątkowy wystrój wnętrza.

Jednym z kluczowych elementów różnicujących oba style jest kolorystyka. Klasyka uwielbia stonowane, jednolite barwy w ciepłych odcieniach brązu i beżu. Często wykorzystywanym motywem jest drewno – najczęściej manifestujące się w meblach. Zaletą takich pomieszczeń jest to, że niemal automatycznie stają się przytulne i takie… „domowe”.

5953 (HO)
5953 (HO)

Zupełnie po przeciwnej stronie stoi  nowoczesny styl wnętrz, w wielu przypadkach ocierający się o minimalizm. Dominują motywy wykorzystujące szkło i metal. W zależności od indywidualnych preferencji wykorzystuje się bardzo jasne kolory (jednocześnie optycznie powiększające pomieszczenie) lub ciemne takie jak – grafitowy, szary, a nawet czarny. Taki styl preferują osoby, którym zdecydowanie nie przeszkadza dość „chłodna” atmosfera.

Można śmiało założyć, że każdy kojarzy i rozpoznaje te dwa style. Od jakiegoś czasu obserwuje się jednak coraz wyraźniej rysujący się trzeci styl – leżący na ich pograniczu.  W opinii wielu osób, łączenie stylu klasycznego i nowoczesnego, przynosi rewelacyjne rezultaty. Nie opowiadając się po żadnej ze stron, dostajesz pełną swobodą w urządzaniu pomieszczenia.

5943 (VH)
5943 (VH)
8155 (VH)
8155 (VH)

Nowoczesne, minimalistyczne dodatki połączone z meblami wykańczanymi skórą i drewnem? A może odwrotnie – ciepłe tonacje barw z wyraźnymi dodatkami ze stali i szkła? Nic nie stoi na przeszkodzie, a ograniczać Cię będzie wyłącznie Twoja wyobraźnia. W taki sposób najlepiej wyrazisz siebie i swój charakter.

Jaką podłogę dobrać do stylu pomieszczenia?

Podłoga jest elementem wystroju pomieszczenia, który bagatelizuje się w trakcie aranżacji. Często zakłada się, że zostanie „ukryta” pod dywanem, zasłonią ją meble… A w rzeczywistości dobrze wyeksponowana podłoga staje się  doskonałym dopełnieniem pomieszczenia, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

W tym zakresie zdecydowanie podłogi drewniane są pierwszym wyborem dla wielu projektantów i architektów wnętrz. Ciężko się temu dziwić – ich proste, naturalne piękno jest ponadczasowe i doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi stylami.

Kolekcje  Krono Original®   Vintage Classic i Vintage Narrow idealnie oddają elegancki charakter drewna. Powierzchnia sprawia wrażenie ręcznie struganej, co dodaje subtelnego, ale zauważalnego uroku. Oba modele można układać naprzemiennie, uzyskując wyjątkowe wzornictwo i przełamując „klasycznie” jednolitą powierzchnię na podłodze.

8157 (VH)
8157 (VH)
8155 (VH)
8155 (VH)
5943 (VH)
5943 (VH)
5953 (HO)
5953 (HO)

Kolekcje Vintage dostępne są w kilku odmianach kolorystycznych. Najpopularniejszymi dekorami są zdecydowanie  (8155)  Appalachan Hickory oraz  (5943)  Natural Hickory, jednak dla odważniejszych osób deski dostępne są na przykład w wersji  (5953)  Dąb Chantilly czy  (8157)  Smoky Mountain Hickory.

Właściwości Vintage Classic i Vintage Narrow Krono Original®Vintage Classic

 • 30 lat  gwarancji
 • wymiary 1285×192 mm; grubość 10 mm
 • do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania
 • do pomieszczeń publicznych o średnim natężeniu ruchu
 • powłoka antybakteryjna i antystatyczna
 • łatwe układanie z systemem  1clic 2go pure
 • V-fuga czterostronna
Vintage Narrow

 • 30 lat  gwarancji
 • wymiary 1285×123 mm; grubość 10 mm
 • do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania
 • do pomieszczeń publicznych o średnim natężeniu ruchu
 • powłoka antybakteryjna i antystatyczna
 • łatwe układanie z systemem  1clic 2go pure
 • V-fuga czterostronnaNajnowsze artykuły

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę

Panele SPC to doskonała alternatywa dla drewnianej podłogi, która oczywiście jest piękna i efektowna, ale niestety też droga. Ale nie tylko cena jest tutaj kluczową zaletą paneli SPC. Winyle nowej generacji posiadają szereg zalet, które wyróżniają je spośród zwykłych paneli.

Jak wybierać panele podłogowe?

Przed zakupem paneli podłogowych należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Dobrze dobrane panele posłużą przez wiele lat, jeśli zakup będzie przemyślany i zgodny z potrzebami. Walory estetyczne z pewnością mają bardzo duży wpływ na decyzję zakupową, jednak nie można kierować się jedynie walorami wizualnymi. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze podłogi?

Pięć pomysłów jak urządzić nowoczesną sypialnię

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Tutaj się relaksujemy, odpoczywamy po wyczerpującym dniu i zażywamy solidnego snu. Pomieszczenie musi być zatem nie tylko funkcjonalne, ale także przytulne i modne.