Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

ggKO_1362x254_3_bez_logo.jpg
vintage_cover_01a.jpg

Podłoga klasyczna czy nowoczesna? Vintage Classic i Vintage Narrow

Pomieszczenia w stylu klasycznym dla wielu osób kojarzą się z monotonią i nudą. W rzeczywistości nie ma nic bardziej mylnego. Istnieją niesamowite hybrydy obu styli, perfekcyjnie łączące to co w nich najbardziej atrakcyjne.

Klasyka, Modern czy Hybryda?

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych pytań na jakie musisz sobie odpowiedzieć jest to, jaki styl będzie dominować w urządzanym pomieszczeniu. To on nada kierunek, w którym będziesz poszukiwać kolorów, mebli i dodatków, komponując niepowtarzalny i wyjątkowy wystrój wnętrza.

Jednym z kluczowych elementów różnicujących oba style jest kolorystyka. Klasyka uwielbia stonowane, jednolite barwy w ciepłych odcieniach brązu i beżu. Często wykorzystywanym motywem jest drewno – najczęściej manifestujące się w meblach. Zaletą takich pomieszczeń jest to, że niemal automatycznie stają się przytulne i takie… „domowe”.

5953 (HO)
5953 (HO)

Zupełnie po przeciwnej stronie stoi  nowoczesny styl wnętrz, w wielu przypadkach ocierający się o minimalizm. Dominują motywy wykorzystujące szkło i metal. W zależności od indywidualnych preferencji wykorzystuje się bardzo jasne kolory (jednocześnie optycznie powiększające pomieszczenie) lub ciemne takie jak – grafitowy, szary, a nawet czarny. Taki styl preferują osoby, którym zdecydowanie nie przeszkadza dość „chłodna” atmosfera.

Można śmiało założyć, że każdy kojarzy i rozpoznaje te dwa style. Od jakiegoś czasu obserwuje się jednak coraz wyraźniej rysujący się trzeci styl – leżący na ich pograniczu.  W opinii wielu osób, łączenie stylu klasycznego i nowoczesnego, przynosi rewelacyjne rezultaty. Nie opowiadając się po żadnej ze stron, dostajesz pełną swobodą w urządzaniu pomieszczenia.

5943 (VH)
5943 (VH)
8155 (VH)
8155 (VH)

Nowoczesne, minimalistyczne dodatki połączone z meblami wykańczanymi skórą i drewnem? A może odwrotnie – ciepłe tonacje barw z wyraźnymi dodatkami ze stali i szkła? Nic nie stoi na przeszkodzie, a ograniczać Cię będzie wyłącznie Twoja wyobraźnia. W taki sposób najlepiej wyrazisz siebie i swój charakter.

Jaką podłogę dobrać do stylu pomieszczenia?

Podłoga jest elementem wystroju pomieszczenia, który bagatelizuje się w trakcie aranżacji. Często zakłada się, że zostanie „ukryta” pod dywanem, zasłonią ją meble… A w rzeczywistości dobrze wyeksponowana podłoga staje się  doskonałym dopełnieniem pomieszczenia, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

W tym zakresie zdecydowanie podłogi drewniane są pierwszym wyborem dla wielu projektantów i architektów wnętrz. Ciężko się temu dziwić – ich proste, naturalne piękno jest ponadczasowe i doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi stylami.

Kolekcje  Krono Original®   Vintage Classic i Vintage Narrow idealnie oddają elegancki charakter drewna. Powierzchnia sprawia wrażenie ręcznie struganej, co dodaje subtelnego, ale zauważalnego uroku. Oba modele można układać naprzemiennie, uzyskując wyjątkowe wzornictwo i przełamując „klasycznie” jednolitą powierzchnię na podłodze.

8157 (VH)
8157 (VH)
8155 (VH)
8155 (VH)
5943 (VH)
5943 (VH)
5953 (HO)
5953 (HO)

Kolekcje Vintage dostępne są w kilku odmianach kolorystycznych. Najpopularniejszymi dekorami są zdecydowanie  (8155)  Appalachan Hickory oraz  (5943)  Natural Hickory, jednak dla odważniejszych osób deski dostępne są na przykład w wersji  (5953)  Dąb Chantilly czy  (8157)  Smoky Mountain Hickory.

Właściwości Vintage Classic i Vintage Narrow Krono Original®Vintage Classic

 • 30 lat  gwarancji
 • wymiary 1285×192 mm; grubość 10 mm
 • do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania
 • do pomieszczeń publicznych o średnim natężeniu ruchu
 • powłoka antybakteryjna i antystatyczna
 • łatwe układanie z systemem  1clic 2go pure
 • V-fuga czterostronna
Vintage Narrow

 • 30 lat  gwarancji
 • wymiary 1285×123 mm; grubość 10 mm
 • do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania
 • do pomieszczeń publicznych o średnim natężeniu ruchu
 • powłoka antybakteryjna i antystatyczna
 • łatwe układanie z systemem  1clic 2go pure
 • V-fuga czterostronnaPowiązane artykuły

Montaż X-Way. Zobacz możliwości nowych paneli podłogowych

Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że panele podłogowe nie oferują zbyt wielu możliwości, jeśli chodzi o wzór ich ułożenia. Jeszcze do niedawna niektórzy zwyczajnie rezygnowali z paneli z tego właśnie powodu. Jeszcze do niedawna, ponieważ teraz problem ten przestał być aktualny. Teraz mamy panele podłogowe Krono Original® X-Way, które układasz, jak chcesz.

Krono Original® - nowe kolekcje wyjątkowych paneli podłogowych

Trwałość i odporność na uszkodzenia z zarazem styl, komfort i prawdziwe piękno – tak w skrócie można podsumować naszą nową kolekcje podłóg laminowanych Krono Original®. Kolekcja, która wprowadza nowe trendy na rynek paneli podłogowych, otwierają niezwykłe możliwości przed projektantami wnętrz, i z której stworzenia – przede wszystkim – jesteśmy dumni.

Jak zapewnić podłogom laminowanym świetny wygląd przez lata?

Od czasów, kiedy wyprodukowano pierwsze podłogi laminowane minęło już przeszło 40 lat. W tym czasie stały się nie tylko bardzo popularne, ale zmieniła się znacząco technologia ich wytwarzania. Obecnie cechują się ekstremalnie wysoką trwałością i wieloletnią żywotnością.