Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

origin stories new.png
Panel podłogowy Kasztan Tawny 5537 aranżacja

Podłoga klasyczna czy nowoczesna?

Pomieszczenia w stylu klasycznym dla wielu osób kojarzą się z monotonią i nudą. W rzeczywistości nie ma nic bardziej mylnego. Istnieją niesamowite hybrydy obu styli, perfekcyjnie łączące to co w nich najbardziej atrakcyjne.

Jak połączyć styl nowoczesny z klasycznym?

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych pytań na jakie musisz sobie odpowiedzieć jest to, jaki styl będzie dominować w urządzanym pomieszczeniu. To on nada kierunek, w którym będziesz poszukiwać kolorów, mebli i dodatków, komponując niepowtarzalny i wyjątkowy wystrój wnętrza.

Jednym z kluczowych elementów różnicujących oba style jest kolorystyka. Klasyka uwielbia stonowane, jednolite barwy w ciepłych odcieniach brązu i beżu. Często wykorzystywanym motywem jest drewno – najczęściej manifestujące się w meblach. Zaletą takich pomieszczeń jest to, że niemal automatycznie stają się przytulne i takie… „domowe”.

Zupełnie po przeciwnej stronie stoi  nowoczesny styl wnętrz, w wielu przypadkach ocierający się o minimalizm. Dominują motywy wykorzystujące szkło i metal. W zależności od indywidualnych preferencji wykorzystuje się bardzo jasne kolory (jednocześnie optycznie powiększające pomieszczenie) lub ciemne takie jak – grafitowy, szary, a nawet czarny. Taki styl preferują osoby, którym zdecydowanie nie przeszkadza dość „chłodna” atmosfera.

Można śmiało założyć, że każdy kojarzy i rozpoznaje te dwa style. Od jakiegoś czasu obserwuje się jednak coraz wyraźniej rysujący się trzeci styl – leżący na ich pograniczu.  W opinii wielu osób, łączenie stylu klasycznego i nowoczesnego, przynosi rewelacyjne rezultaty. Nie opowiadając się po żadnej ze stron, dostajesz pełną swobodą w urządzaniu pomieszczenia.

8155 (VH)
8155 (VH)
panele podłogowe do domu
K412
Panel podłogowy laminowany Dąb Corsair elegancki
K414

Nowoczesne, minimalistyczne dodatki połączone z meblami wykańczanymi skórą i drewnem? A może odwrotnie – ciepłe tonacje barw z wyraźnymi dodatkami ze stali i szkła? Nic nie stoi na przeszkodzie, a ograniczać Cię będzie wyłącznie Twoja wyobraźnia. W taki sposób najlepiej wyrazisz siebie i swój charakter.

Jakie panele podłogowe dobrać do stylu pomieszczenia?

Podłoga jest elementem wystroju pomieszczenia, który bagatelizuje się w trakcie aranżacji. Często zakłada się, że zostanie „ukryta” pod dywanem, zasłonią ją meble… A w rzeczywistości dobrze wyeksponowana podłoga staje się  doskonałym dopełnieniem pomieszczenia, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

W tym zakresie zdecydowanie podłogi drewniane są pierwszym wyborem dla wielu projektantów i architektów wnętrz. Ciężko się temu dziwić – ich proste, naturalne piękno jest ponadczasowe i doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi stylami.

Kolekcja  Krono Original®   Vintage idealnie oddaje elegancki charakter drewna. Powierzchnia sprawia wrażenie ręcznie struganej, co dodaje subtelnego, ale zauważalnego uroku. 

8157 (VH)
8157 (VH)
8155 (VH)
8155 (VH)
5943 (VH)
5943 (VH)
5953 (HO)
5953 (HO)

Kolekcja Vintage dostępne jest w kilku odmianach kolorystycznych. Najpopularniejszymi dekorami są zdecydowanie  (8155)  Appalachan Hickory oraz  (5943)  Natural Hickory, jednak dla odważniejszych osób deski dostępne są na przykład w wersji  (5953)  Dąb Chantilly czy  (8157)  Smoky Mountain Hickory. Wśród nowości mamy do wyboru odcienie od jasnego po ciemny brąz.

Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu o konserwacji paneli podłogowych.


Powiązane artykuły

Jak zapewnić podłogom laminowanym świetny wygląd przez lata?

Od czasów, kiedy wyprodukowano pierwsze podłogi laminowane minęło już przeszło 40 lat. W tym czasie stały się nie tylko bardzo popularne, ale zmieniła się znacząco technologia ich wytwarzania. Obecnie cechują się ekstremalnie wysoką trwałością i wieloletnią żywotnością.