Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

KO_1362x254_3_bez_logo.jpg
K099 SU i K360 PW
Classic Blue
– kolor 2020.
Kolekcja
płyt laminowanych
Global
Collection
Color

Kolorem roku 2020 według Pantone jest Classic Blue. Odcień nr 19-4052 w palecie barw Instytutu przypomina bezchmurne niebo o zmroku oraz głębię wody przed deszczem. Utożsamiany jest z takimi wartościami, jak spokój, pewność siebie i stabilizacja. Kolor ten, jak należy przypuszczać, w 2020 roku zdominuje cały świat. My na ten nowy trend jesteśmy już przygotowani.

Classic Blue kolorem roku 2020. Dlaczego Instytut Pantone postawił na tę właśnie barwę?

Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 „Pantone Classic Blue”, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – wyjaśnia Leatrice Eiseman, executive director z Pantone Color Institute. –  „Pantone 19-4052 Classic Blue” to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji.

 

Eksperci komentujący wybór ogłoszony przez Pantone podkreślając, że Classic Blue to kolor łączący w sobie elegancję i prostotę, niczym najszlachetniejsze arcydzieła sztuki. Ta barwa może stanowić stabilny fundament, na którym powstanie nowy styl w nowej, otwierającej się przed nami erze. Ważną zaletą odcienia 19-4052 jest również to, iż znacząco ułatwia koncentrację, co ma niebagatelne znaczenie w świecie, w którym natłok informacji zmusza nas do przetwarzania mnóstwa danych w jednej krótkiej chwili.

Jesteśmy gotowi na nowy trend. Poznaj nasze propozycje wykorzystania koloru roku 2020 w aranżacji wnętrz

W naszej palecie kolorów laminowanych płyt wiórowych znajdziesz kilka propozycji nawiązujących wprost do ustalonej przez Pantone barwy Classic Blue. Są to przede wszystkim dekory w naszym katalogu występujące pod numerami:

0125 BS
0125 BS
K099 SU
K099 SU

Siłę tych barw doskonale widać na przedstawionych niżej aranżacjach. Pierwszą z nich jest sypialnia w stylu zbliżonym do klasycznego, w którym dużo miejsca zajmuje drewno o ciepłej, naturalnej barwie  ( K360 PW Dąb Harbor Vintage   – Trends 20/21). Niebieska ława pełni tu rolę funkcjonalnego dodatku, który wnosi niezwykły akcent kolorystyczny przełamujący dominujące brązy, beże oraz biel.

inline_2.jpg [136.04 KB]

Poniżej wszystkie odcienie dębowych dekorów z linii Harbor (Trends 20/21):

K360 PW
K360 PW
K361 PW
K361 PW
K362 PW
K362 PW

Kolejna aranżacja również przedstawia sypialnię, jednak dla odmiany utrzymaną w znacznie chłodniejszym, pastelowym tonie, pełnym jaśniejszych i ciemniejszych szarości oraz klasycznej bieli. Niebieskie elementy dekoracyjne wykonane z naszych płyt pozwalają przełamać pewną monotonię, nadać wnętrzu atmosferę spokoju i wyciszenia, tak potrzebną w każdej sypialni. Płyta laminowana pochodzi z nowej kolekcji CityVibes, to dekor dębowy o delikatnym usłojeniu –  Dąb Castello Szary (K357 PW) .

inline_4.jpg [87.53 KB]

Poniżej wszystkie odcienie dębowych dekorów z linii Castello (Trends 20/21):

K357 PW
K357 PW
K358 PW
K358 PW
K359 PW
K359 PW

Znaczenie koloru roku. W jaki sposób Classic Blue zmieni nasz świat?

Wybór koloru roku to coś więcej niż wyznaczanie trendu na kolejnych 12 miesięcy. Naukowcy Instytutu Pantone przed ogłoszeniem wyboru dokonują bardzo szczegółowych badań i analiz zachowań konsumentów na całym świecie oraz ich reakcji na określone barwy. Kolor Classic Blue należy więc uznać za barwę, która w ostatnim czasie była najbardziej poszukiwana i najchętniej wybierana przez ludzi w różnych miejscach na ziemi – nie tylko ze względu na jej atrakcyjność wizualną, ale i wpływ na nasze samopoczucie.

Jeśli zastanawiasz się nad nową aranżacją w swoim domu lub mieszkaniu, stanowczo powinieneś wziąć to pod uwagę.


Najnowsze artykuły

Wodoodporne panele winylowe Kronostep SPC – od salonu po kuchnię i łazienkę

Panele SPC to doskonała alternatywa dla drewnianej podłogi, która oczywiście jest piękna i efektowna, ale niestety też droga. Ale nie tylko cena jest tutaj kluczową zaletą paneli SPC. Winyle nowej generacji posiadają szereg zalet, które wyróżniają je spośród zwykłych paneli.

Jak wybierać panele podłogowe?

Przed zakupem paneli podłogowych należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Dobrze dobrane panele posłużą przez wiele lat, jeśli zakup będzie przemyślany i zgodny z potrzebami. Walory estetyczne z pewnością mają bardzo duży wpływ na decyzję zakupową, jednak nie można kierować się jedynie walorami wizualnymi. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze podłogi?

Pięć pomysłów jak urządzić nowoczesną sypialnię

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Tutaj się relaksujemy, odpoczywamy po wyczerpującym dniu i zażywamy solidnego snu. Pomieszczenie musi być zatem nie tylko funkcjonalne, ale także przytulne i modne.