Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

Blog Kronosfera
Trendy wnętrzarskie 2020 roku – metal w sypialni i w salonie

Trendy wnętrzarskie 2020 roku – metal w sypialni i w salonie

Trendy wnętrzarskie 2020 roku zaskakują różnorodnością pomysłów i wykorzystaniem pozornie sprzecznych ze sobą stylizacji. Najbardziej wyraziste z nich to „maksymalizm” z tzw.  statement piece oraz „metal”. Każdy z tych trendów może być wykorzystany do zaaranżowania zarówno niezwykłej sypialni jak i eleganckiego salonu. W obu przypadkach doskonale sprawdzą się płyty metaliczne Kronospan Aluminium MDF.

Rok 2020 pod znakiem wnętrzarskiego maksymalizmu

Eksperci od stylizacji i aranżacji wnętrz zgodnie przyznają, że  wiodącym trendem wnętrzarskim roku 2020 będzie poznany już wcześniej maksymalizm. Zgodnie z nim w nowoczesnych aranżacjach dominować będą duże, wyraźne wzory i równie duże plamy barw – najlepiej w intensywnych, wyróżniających się odcieniach. Maksymalizm przynosi nam dominację kolorów zaczerpniętych z natury, a zwłaszcza pochodzących od metali i kamieni szlachetnych. Tymi właśnie barwami należy kierować się przy wyborze mebli, pamiętając również o zasadzie umieszczania w każdym wnętrzu tzw.  statement piece, czyli charakterystycznego przedmiotu, dodatku lub elementu wykończenia, który ma za zadanie przyciągać wzrok i wyraźnie dominować nad całością.

trendy wnętrzarskie 2020

Maksymalizm w salonie: zaaranżowanie salonu zgodnie z zaleceniami wnętrzarskiego maksymalizmu nie będzie trudne, jeśli zdecydujesz się wykorzystać w tym celu trwałe i mocne płyty meblowe  uniwersalne Kronospan Aluminium MDF. Płyty produkowane są na bazie wysokiej jakości płyty MDF  laminowanej prawdziwym aluminium.    Z ich pomocą możesz stworzyć niepowtarzalną stylizację, obudować nimi całą ścianę lub wykorzystać do budowy wyjątkowych mebli. Ich metaliczne wykończenie powstałe na bazie aluminium wprowadzi do Twojego salonu niepowtarzalny klimat. Dzięki nim możesz również wykorzystać zasadę  statement piece i umieścić w aranżowanym wnętrzu element z łatwością przykuwający wzrok każdego obserwatora. Wystarczy jedna gustowna szafka z płyty Aluminium MDF w kolorze szczotkowanego złota, aby osiągnąć zalecany w maksymalizmie efekt.

nowoczesne wnętrza 2020

Lekkość i nowoczesność uzyskana za pomocą metalowych płyt meblowych

Trendem wnętrzarskim, który obok maksymalizmu ma w roku 2020 największe szanse na zaistnienie, jest fascynacja metalem. J ak zauważyli dekoratorzy wnętrz, to właśnie metal wprowadza do pomieszczeń zarówno lekkość, jak i nowoczesność. Pozornie jednak zastosowanie tego trendu nie jest łatwe i stąd przekonanie o konieczności ograniczania się głównie do wszelkiego typu dodatków. Pozornie, gdyż  dzięki płytom meblowym metalicznym Kronospan, aranżowanie wnętrz z użyciem powierzchni metalicznych jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

nowoczesne panele

Metal w sypialni: mogłoby się wydawać, że sypialnia to ostatnie miejsce, w którym jest miejsce na metal. Otóż nic bardziej mylnego!  Metal do każdego wnętrza wprowadza spokój, lekkość i efekt wyciszenia, a właśnie te emocje w sposób szczególny sprzyjają dobremu, komfortowemu wypoczynkowi. Sypialnia z metalowymi elementami może ponadto przybierać naprawdę różne i ciekawe stylizacje. Być może skusi Cię industrialna aranżacja w stylu retro, a może bardziej przemawia do Ciebie ascetyczny, choć nowoczesny minimalizm? Bez względu na wybór aranżacji, z całą pewnością w jej stworzeniu pomogą Ci nasze płyty meblowe metaliczne  Aluminium MDF, zwłaszcza w kolorach Szczotkowane Aluminium lub Stal Nierdzewna – doskonałe do stworzenia spokojnego i delikatnie chłodnego klimatu.

metal w sypialni

Płyty meblowe metaliczne Kronospan Aluminium MDF to kolekcja składająca się z 6 różnych kolorów wzorowanych na najpiękniejszych i najszlachetniejszych metalach. Jedyną granicą ich zastosowania jest Twoja własna wyobraźnia.

AL01 – Aluminium
AL01 – Aluminium
AL02 – Platyna
AL02 – Platyna
AL03 – Stal Nierdzewna
AL03 – Stal Nierdzewna
AL04 – Złoto
AL04 – Złoto
AL05 – Miedź
AL05 – Miedź
AL06 – Brąz
AL06 – Brąz

 Powiązane artykuły

Industrializm - fabryczne fascynacje we wnętrzach

Nieco surowy, eksponujący niedoskonałości materiałów, stawiający na minimalizm form – to cechy charakterystyczne pomieszczeń, w których rządzi styl industrialny. Jest odzwierciedleniem artystycznego zacięcia ich mieszkańców. Czerpie z fascynacji pofabrycznymi i przemysłowymi przestrzeniami.

Kronodesign® Trends 20/21 – nowości inspirowane energią miast

Dynamiczne i nieoczywiste – takie są współczesne miasta fascynujące ich mieszkańców i odwiedzających. Projektanci Kronospan zanurzyli się w tętniącej estetyce miejskiej Barcelony, Mediolanu, Moskwy i Warszawy, aby wyselekcjonować z nich najlepsze i najbardziej reprezentatywne cechy, które znajdą odzwierciedlenie w nowej kolekcji City Vibes Trends 2020/2021.