Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

ggKO_1362x254_3_bez_logo.jpg
aranz_5307_0190_R091_www.jpg

Trendy we wnętrzach w 2021 - co będzie modne?

Trendy wnętrzarskie 2021 - wybór płyt meblowych i paneli podłogowych

Każdy z nas na długo zapamięta 2020 rok, który wprowadził w nasze życie wiele zmian. Dom przestaliśmy traktować tylko jak przestrzeń, do której wracamy po pracy.

Każdy aspekt naszego życia związał się ściśle z naszymi „czterema kątami”. Dom stał się jednocześnie szkołą, placem zabaw, poligonem walki z szefem i miejscem niezliczonych bitew rodzinnych. Całkowicie zmieniła się jego funkcja. Zmieniły się też nasze oczekiwania wobec domu.

Trendy we wnętrzach w 2021 roku, będą odbiciem tych zmian. Oto trzy „wnętrzarskie pewniaki”, które królować będą w naszych mieszkaniach i domach.

Wnętrza indywidualne

W 2021 roku mocno postawimy we wnętrzach na indywidualność. Można wręcz stwierdzić, że nasze wnętrza będą odzwierciedlały nasze wnętrze. Domy i mieszkania, staną się odbiciem naszych potrzeb i naszego stylu życia.

To my, stworzymy swój własny styl, czerpiąc z tych trendów, które nam odpowiadają. Każdy z pokoi możemy zaprojektować inaczej. W jednym postawić na kolor, w innych na styl boho. Kuchnię i salon możemy zaprojektować w czerni i bieli.

To my będziemy decydować. Tego nauczył nas 2020 rok i zmagania z epidemią. Siebie i swoje potrzeby w domu stawiamy na pierwszym miejscu.

Nadmiar wrażeń, jakie zafundował nam 2020 rok, możemy zrekompensować sobie np. w minimalistycznym wnętrzu. Minimalistyczny nie znaczy skromny. Projektując minimalistyczną kuchnię, warto postawić na jakość materiałów i kolor, który nigdy nie wyjdzie z mody. Tak jak biel płyty meblowej laminowanej Biały Brylantowy 8681 SU. Idealną parą będzie dla niej blat kuchenny Dąb Kamienny 5527 FP.Minimalizm oznacza maksymalną funkcjonalność. Blaty robocze Kronospan są łatwe w czyszczeniu i mają atest higieniczny.

 

aranz_5527.jpg [4.39 MB]

 

Wnętrza funkcjonalne muszą mieć mocne podstawy. Jedną z nich jest podłoga, w którą warto zainwestować, bo zostanie we wnętrzu na długie lata. Jeśli szukacie podłogi, która będzie odpowiednia do salonu, kuchni i łazienki, warto postawić na wodoodporne panele winylowe Rocko, który idealnie naśladują naturalne drewno a przy tym posiadają wiele funkcjonalnych cech: są wodoodporne, nadają się na ogrzewanie podłogowe, można je montować na starej podłodze (podłoże musi być równe), są antypoślizgowe, ciche w użytkowaniu, przyjemnie ciepłe w dotyku a dodatkowo są proste w montażu, bez problemu można je zamontować samodzielniebez użycia specjalistycznych narzędzi.

R073_aranz_B_www.jpg [1.15 MB]

 

Powrót do natury - płyty klejone z litego drewna

Zamknięci w domach, zatęskniliśmy za naturą. Tę tęsknotę będzie widać we wnętrzach, w których postawimy na naturalne struktury, materiały i kolory. Tapety i tekstylia zakwitną kwiatami. Otoczymy się motywami liści i zwierząt. Wybierając meble do domu, skupimy się na naturalnych brązach, beżach i motywach zaczerpniętych z natury. Płyty klejone z drewna litegosą idealnym materiałem do wykonania drewnianych blatów kuchennych, drewnianych blatów stołów czy schodów.

Wybierać będziemy materiały naturalne, których produkcja nie wpływa na środowisko. Szukać będziemy przedmiotów tworzonych z recyklingu albo takich, którym przywrócimy drugie życie.

Kronospan od lat inwestuje w recykling i odzyskiwanie surowca z drewna poużytkowego. Za ogólnopolską akcję sadzenia drzew KronoDrzewko, Międzynarodowa Kapituła Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2018, nagrodziła firmę nagrodą w Kategorii Eko-Hit. Planując wnętrza, warto wziąć pod uwagę również to, czy sięgamy po materiały przyjazne środowisku.

Powrót do natury, to także dekory płyt meblowych, które idealnie odwzorowują drewno. W kolekcji Kronospan znajdziecie ich kilkadziesiąt. Mocne i delikatne brązy z wyraźnym lub subtelnym rysunkiem usłojenia. Do wnętrz, w których chcecie osiągnąć efekt spokojnego, przeznaczonego do relaksu pomieszczenia np. w łazience czy sypialni polecamy płytę meblową laminowaną Dąb Cratf Złoty K003, który pięknie naśladuje naturalne sęki i świetnie współgra z bielą, czernią czy szarością.

aranz_K003_R071_www.jpg [933.15 KB]

 

Mocny akcent kolorystyczny

Barwami 2021 roku według amerykańskiego instytutu Pantone będą „17-5104 Ultimate Grey - "uspokajająca szarość", która przypomina „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże” oraz 13-0647 Illuminating - "słoneczna żółć" niosąca nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepszy czas w przyszłości”.

Szarość od wielu sezonów króluje we wnętrzach. Dlaczego? Doskonale dopasowuje się i współgra z każdym innym kolorem. Może być dla niego bazą lub przeciwwagą.

aranz_K354_R079_www.jpg [657.14 KB]

 

W tym roku szarość będzie towarzyszyła intensywnym barwom. Nie tylko żółtemu. Akcenty kolorystyczne są jednym z mocniejszych trendów wnętrzarskich 2021. Jaki wybrać kolor? I tu wracamy do pierwszego trendu – wszystko zależy od Was.

Możecie postawić na szarość, do której bez wątpienia będzie należał 2021 rok. Na meble kuchenne polecamy płytę laminowaną imitującą naturalne drewno. Panele winylowe Rocko w dekorze R079 Salt Mine, który łączy w sobie modne odcienie szarości i chłodnego beżu.

Szarość pięknie zagra w towarzystwie wzoru marmuru np. na blacie kuchennym Marmur Atlantycki Szary K368 PH. Z takim blatem wyśmienicie skomponuje się z płyta meblowa laminowana Dąb Castello Koniakowy K359 PW, wykorzystana do zrobienia wyspy kuchennej. Całość podkreśla podłoga ułożona z wodoodpornych paneli winylowych Castlebridge R090.

aranz_R090_K359_K368_0540_www.jpg [568.54 KB]

Pamiętajcie, że mocny akcent nie znaczy mocny kolor. Na początek możecie postawić na czerń. Blat kuchenny Łupek K094 SL w kontrze do bieli, będzie stanowił bardzo mocny akcent. Z kolei kuchnia połączona z jadalnią utrzymaną w całości w niebieskich odcieniach, to niezapomniane wnętrze, które robi mocne wrażenie. 

 


Najnowsze artykuły

Drewniane blaty wpisują się w najnowsze trendy 2021

Drewniane blaty odznaczają się autentycznym, ponadczasowym charakterem, który zawsze pozostaje modny. W 2021 stawiamy na naturalne materiały, kolory lub ich dobrej jakości imitację. Naturalne piękno unikatowego odcienia i rysunku drewna stanowi piękną ozdobę każdego pomieszczenia. Niepowtarzalny design płyt z prawdziwego litego drewna gwarantuje wspaniałe efekty we wnętrzach..

Kolor roku 2021 we wnętrzarskich trendach

Szarość Ultimate Gray i cytrynowożółty Illuminating, to kolory roku 2021, które mają nam przypominać o minionym trudnym roku i dawać nadzieję na nową przyszłość. Nasze kolekcje są pełne słonecznych żółtych kolorów i pięknych szarości. Każdy znajdzie tu swój idealny odcień. Sprawdźcie!

Butelkowa zieleń we wnętrzach

Butelkowa zieleń to dosłownie idealny kolor w każdym pomieszczeniu. Skorzystaj z naszych sposobów na wprowadzenie jej do swojego domu.