Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

baner 2 blog.png
K352 RT

Industrializm - fabryczne fascynacje we wnętrzach

Nieco surowy, eksponujący niedoskonałości materiałów, stawiający na minimalizm form – to cechy charakterystyczne pomieszczeń, w których rządzi styl industrialny. Jest odzwierciedleniem artystycznego zacięcia ich mieszkańców. Czerpie z fascynacji pofabrycznymi i przemysłowymi przestrzeniami.

Nowojorski sznyt

Styl industrialny, który bywa nazywany również loftowym, ma prawdziwie artystyczne korzenie. Jego ojczyzną są Stany Zjednoczone, a konkretniej mówiąc Nowy Jork. To tam, w latach 50. XX w., powstały pierwsze, jakże nietypowe przestrzenie mieszkalne. Pokochali je ówcześni artyści.

Nazwa industrial doskonale odzwierciedla pochodzenie stylu. Na pierwsze tego typu mieszkania adaptowano nieużywane już budynki przemysłowe. I to właśnie one najmocniej określiły elementy wyróżniające styl. Są to przede wszystkim duże i dość wysokie przestrzenie, z surowym lookiem, w których widoczne niedoskonałości materiałów stają się prawdziwą ozdobą. W innych naszych wpisach znajdziesz informacje o wystroju wnętrz w stylu rodem z Mediolanu, Barcelony, czy Moskwy.

Gra materiałów i kolorów

W stylu industrialnym pierwsze skrzypce grają materiały nawiązujące do fabrycznych tradycji. Są to metal, drewno, stal, beton, cegła, szkło. W używanej kolorystyce dominują biel, surowe szarości w jaśniejszych i ciemniejszych wersjach, czernie, brązy. Pojawiają się zarówno pod postacią konkretnych materiałów, jak i w ich inspiracjach kolorystycznych. Dlatego doskonałym wyborem mogą być chłodne w odbiorze materiały, przypominające stal i metal.

W nowej kolekcji płyt laminowanychCity Vibes od Kronospan, znajdziesz szereg dekorów inspirowanych wspomnianym właśnie surowym betonem, np.  Jasny Beton (K349 RT), Beton (K350 RT), Beton Rdzawy (K351 RT), Beton Ciemny (K352 RT), Beton Czarny (K353 RT). Ich stiukowa struktura jest doskonałym odzwierciedleniem zastygniętego betonu, który świetnie oddaje klimat loftowych aranżacji.

K349 RT
K349 RT
K350 RT
K350 RT
K351 RT
K351 RT
K352 RT
K352 RT
K353 RT
K353 RT

Prezentacja kolorów

 

 

Beton i drewno tworzą zgrany duet

Industrialny klimat doskonale oddaje kolekcja płyt meblowych Grangew trzech odcieniach –  Dąb Grange Platynowy  (K355 PW), Dąb Grange Piaskowy (K356 PW), Dąb Grange Szary (357 PW) . Miedziana i złota tonacja tych dekorów w połączeniu z zimnym betonem idealnie podkreśli surowy charakter wnętrza.

K355 PW
K355 PW
K356 PW
K356 PW
K357 PW
K357 PW

Wzornik kolorów

Z kolei  Dąb Harbor Vintage (K360 PW) i Dąb Harbor Złoty (K361 PW) będą świetnym uzupełnieniem dla surowego i zimnego stylu, ocieplając wnętrze i wprowadzając przyjazny klimat.

K360 PW
K360 PW
K361 PW
K361 PW

inline_6.png [1.08 MB]

Przy okazji industrialnego stylu wnętrzarskiego, warto wspomnieć o płytach meblowychmetalicznych, dostępnych w naszej dotychczasowej ofercie. To bardzo trwałe płyty MDFAluminium, o bardzo wysokiej jakości, które idealnie wpisują się w zamysł stylu nowojorskiego i loftowych, surowych pomieszczeń. W naszej ofercie znajduje się  sześć dekorów w jasnych odcieniach – od szarości po delikatne beże i złoto.

Mocne akcenty w oświetleniu

Niezwykle istotne i bardzo charakterystyczne dla stylu industrialnego są elementy oświetlenia. Znajdziemy tutaj surowe w formie lampy, nawiązujące do przemysłowych rozwiązań. Pojawiają się także zupełnie szalone koncepcje ogromnych, stojących lamp imitujących reflektory. Bardzo często stosuje się lampy wiszące, których klosze wykonane są ze metalu i przyjmują ciekawe formy. W wielu przypadkach wystarcza również sama żarówka osadzona na długim kablu.  

inline_7.jpg [192.62 KB]

Przełamywanie minimalizmu w aranżacji wnętrza

Kluczową kwestią w urządzaniu industrialnej przestrzeni jest wybór mebli minimalistycznych w formie. Industrial kocha wykonane z metalu regały i szafki, surowo wyglądające, proste, bez zbędnych elementów ozdobnych. Doskonale sprawdza się tu również połączenie metalu z drewnem bądź ze szkłem.

Ale równie ważna jest umiejętność przełamania tej stylistycznej jednorodności i wprowadzanie wyrazistych, czasem wręcz szalonych akcentów. Można tu zagrać kolorem i formą – wprowadzić chociażby ciekawe, różniące się od siebie modele krzeseł, mocne kolory w dodatkach lub odważnie kontrastujące panele podłogowe.Najnowsze artykuły

Panele podłogowe do kuchni

Kuchnia to serce domu, jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń. Dlatego też urządzając kuchnię trzeba dobrze przemyśleć z czego wykonać podłogę, która powinna być trwała, funkcjonalna jak również powinna podkreślać charakter wnętrza. Jednym z najbardziej popularnych produktów stosowanych w kuchni są panele podłogowe, zarówno winylowe jak i laminowane. Oprócz ogromnego wyboru dekorów, które pozwolą stworzyć piękne aranżacje kuchenne, panele podłogowe posiadają wiele zalet.

Kolekcja LARRGO – Panele podłogowe w dobrej cenie

Szukasz dobrych paneli podłogowych w atrakcyjnej cenie ? – postaw na kolekcję Larrgo. Kolekcja Larrgo to zarówno panele laminowana jak i wodoodporne panele podłogowe SPC. Jako producent stworzyliśmy ofertę wysokiej jakości paneli podłogowych w nowoczesnych i modnych wzorach wyłącznie dla naszych klientów sklepu Kronosfera.pl

Wodoodporne panele laminowane - kolekcja H2O

Podłoga jest najbardziej eksploatowanym elementem wyposażenia każdego domu. Jednocześnie stanowi istotny element wizualny, który przykuwa uwagę. Podłogę wymieniamy zazwyczaj raz na kilka lub kilkanaście lat, ponieważ po pierwsze jest to zazwyczaj niemały wydatek, pod drugie wymiana podłogi to duże przedsięwzięcie i pociąga za sobą remont. Ważny jest więc wybór odpowiedniej podłogi, która powinna być trwała, funkcjonalna, ale też zachwycać designem.