Nazwa witryny (Twoje miejsce inspiracji ...)

Twoje miejsce inspiracji ...

Ulubione

Koszyk

Wyszukiwarka

Dodatkowe menu mobilne

Menu dodatkowe (mobilne)

ggKO_1362x254_3_bez_logo.jpg
sklejka_komoda.jpg

Sklejka - produkt wielozadaniowy - co można wykonać ze sklejki?

W XXI wieku sklejka na nowo zdobywa nasze wnętrza. Coraz odważniej stosowana jest w projektach, zapierających dech nowatorstwem i oryginalnością. Jeśli więc szukacie materiału, który zachwyci we wnętrzu nietuzinkowym rozwiązaniem, warto sięgnąć po sklejkę.

Projektowanie wnętrz to sposób na pokazanie swojej kreatywności, stosowaniu wyjątkowych rozwiązań, które jednocześnie są piękne i praktyczne. W ich poszukiwaniu projektanci chętnie sięgają po coraz to nowe materiały. Nowatorskim i oryginalnym rozwiązaniem, które w 2021 roku przeżywa prawdziwy wnętrzarski renesans, jest sklejka 

Materiał idealny – sklejka

Projektanci kochają sklejkę za wytrzymałość i plastyczność. Sklejka łatwo poddaje się procesom gięcia, co umożliwia nadanie meblom finezyjnych kształtów. Z tego też względu sięgają po nią zwłaszcza młodzi projektanci, którzy uwielbiają eksperymentować z formą. Sklejka ma różnorodną niesymetryczną budowę, co pozwala na tworzenie z niej niepowtarzalnych, indywidualnych wzorów.

Sklejka dekoracyjna Kronobuild jest płytą drewnopochodną klejoną warstwowo z drewna iglastego. Zastosowany w niej wodoodporny klej fenolowy powoduje, że sklejka jest odporna na działanie wilgoci. Zwiększa to jej wachlarz zastosowania we wnętrzach i nie tylko. Wytrzymałość, odporność i stabilność w zestawieniu z lekkością tworzą ze sklejki materiał idealny. Sprawdź ofertę on-line

HM_2019_LQ_1393.jpg [943.05 KB]

Wybierz swoją klasę

Dzięki swoim właściwościom i cechom ze sklejki produkuje się meble, wykorzystuje się ją do okładania ścian, podłóg, buduje się z niej ścianki działowe i elementy konstrukcyjne jak i różnego rodzaju opakunki.. Doskonale sprawdza się zarówno, jako materiał budowlany, jak i delikatne tworzywo do wykonania kunsztownych ozdób i zabawek.  Sklejka Kronobuild produkowana jest w czterech klasach:

 • Klasa I: pure beauty

Powierzchnia sklejki jest wyselekcjonowana i jednolita z łagodnie zaakcentowanym rysunkiem drewna. To sklejka dla miłośników „pure visuallook”. Najrzadziej występujący, wyselekcjonowany rodzaj powierzchni.

 • Klasa II: natural

Sklejka, której powierzchnia jest zbiorem cech drewna z widocznym usłojeniem. Jedna z najbardziej uniwersalnych kompozycji, która idealnie pasuje do każdego projektu.

 • Klasa III: rustical

Sklejka o powierzchni skupiającej najwięcej różnych cech naturalnego drewna. Ma najbardziej zróżnicowaną i dynamiczną strukturę. Idealna sklejka do wykorzystania w projektach, w których rysunek drewna był ma być wyrazisty i zauważalny.

 • Klasa IV: strong

Sklejka Kronobuild dostępna jest w grubości od 9 mm do 39 mm. Daje to ogromne możliwości zastosowania zarówno w budownictwie, przemyśle meblowym jak i wnętrzarskim.

 

Zastosowanie sklejki

Dzięki swoim właściwościom sklejka idealnie sprawdzi się jako materiał do wykonania mebli. Przede wszystkim dlatego, że to bardzo elastyczne tworzywo, które mimo swojej wytrzymałości, poddaje się gięciu. Daje to ogromne możliwości wymyślania i realizowania nowatorskich i śmiałych w formie mebli.

Meble ze sklejki Kronospan mogą stać nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w kuchni. Zastosowany w sklejce wodoodporny klej fenolowy powoduje, że jest odporna na działanie wilgoci. Sklejka jest też odporna na zadrapania. Odpowiednio zaimpregnowana może być także wykorzystana w łazience. Sklejka Kronospan nadaje się do uszlachetniania poprzez malowanie, olejowanie czy woskowanie. Tworzy się z niej nie tylko meble, ale i konstrukcje mebli.

Sklejka może być też stosowana w budownictwie - wykorzystywana jest do elementów konstrukcyjnych, szalunków lub też tymczasowych zabudów ochronnych  w trakcie prac budowlanych. Idealnie też nadaje się do produkcji trwałych opakowań transportowych. Produkuje się z niej pudełka, skrzynki oraz elementy, mające na celu chronić delikatny ładunek. Z powodzeniem stosowana w realizacjach, gdzie staje się ostatecznym materiałem wykończeniowym np. ścian, sufitów, po dłóg (po zabezpieczeniu lakierem/farbą)

sklejka_budowa.jpg [601.38 KB]

Podsumowując kombinacja walorów produktowych, jakościowych oraz ekologicznych daje nieograniczone możliwości zastosowań dla sklejki i może być wykorzystana w różnych gałęziach przemysłu:

 • do konstrukcji ścian działowych,
 • jako podłoga na podkładach z płyt lub na legarach,
 • do wykonania sufitów podwieszanych,
 • do wykonania zabudowy meblowej,
 • do wykonania szafek kuchennych,
 • do wykonania dekoracyjnych półek ( półki ze sklejki dostępne on-line)
 • ze sklejki wykonuje się także okładzinę ścian, podesty i stopnie schodów,
 • wykorzystuje się ją do budowy drzwi czy poszyć dachowych.
 • specjalnie przygotowana sklejka może być stosowana jako element zewnętrznej elewacji.

20200414_120743.jpg [1.34 MB]

Sklejka przyjazna środowisku

Argumentów, które sprawiają, że sklejka tak mocno jest obecna w trendach wnętrzarskich, jest mnóstwo. Dołożymy do nich jeszcze jeden równie ważny, jak pozostałe – sklejka to materiał ekologiczny.

Sklejka Kronospan produkowana jest wyłącznie na bazie surowca, pochodzącego z legalnych źródeł, certyfikowanych znakiem FSC i PEFC. Drewno, z którego powstaje, na stałe wiąże szkodliwy dla środowiska dwutlenek węgla.

Do produkcji sklejki potrzebne jest dwa razy mniej drewna, niż do produkcji płyt z drewna klejonego i dwa razy mniej spoiwa niż przy standardowej produkcji sklejki. Tworzona jest przy pomocy noży, a nie pił, dzięki czemu nie są generowane trociny, jak przy standardowej obróbce drewna.

Tworząc sklejkę Kronospan zwrócił szczególną uwagę na kolejne etapy życia produktu i recykling. Firma wykorzystuje wszystkie pozostałości poprodukcyjne, jako surowiec do innych płyt drewnopochodnych. Sklejka produkowana w postaci naturalnej, bez okładzin czy oklein, wykończona naturalnymi olejami, jest produktem w pełni recyklingowalnym.


Najnowsze artykuły

Wodoodporne produkty Rocko – idealne rozwiązania na wykończenie podłogi i ściany

Podążając za modowymi trendami coraz częściej wybieramy naturalne produkty lub materiały, które perfekcyjnie je odwzorowują. Najmodniejsze są produkty imitujące drewno, kamień oraz beton, do złudzenia przypominają naturalne materiały, a co więcej posiadają wiele bardzo ważnych w codziennym użytkowaniu zalet funkcjonalnych.

Nowy wymiar projektowania z KD Max

Dla każdego projektanta jedną z ważniejszych kwestii są rozbudowane biblioteki, umożliwiające tworzenie bardziej różnorodnych wizualizacji. Program do projektowania KD Max jest na bieżąco aktualizowany i zwiera biblioteki dekorów najnowszych produktów firmy Kronospan.

Drewniane blaty wpisują się w najnowsze trendy 2021

Drewniane blaty odznaczają się autentycznym, ponadczasowym charakterem, który zawsze pozostaje modny. W 2021 stawiamy na naturalne materiały, kolory lub ich dobrej jakości imitację. Naturalne piękno unikatowego odcienia i rysunku drewna stanowi piękną ozdobę każdego pomieszczenia. Niepowtarzalny design płyt z prawdziwego litego drewna gwarantuje wspaniałe efekty we wnętrzach..