Pomieszczenia w stylu klasycznym dla wielu osób kojarzą się z monotonią i nudą. W rzeczywistości nie ma nic bardziej mylnego. Istnieją niesamowite hybrydy obu styli, perfekcyjnie łączące to co w nich najbardziej atrakcyjne.

Klasyka, Modern czy Hybryda?

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych pytań na jakie musisz sobie odpowiedzieć jest to, jaki styl będzie dominować w urządzanym pomieszczeniu. To on nada kierunek, w którym będziesz poszukiwać kolorów, mebli i dodatków, komponując niepowtarzalny i wyjątkowy wystrój wnętrza.

Jednym z kluczowych elementów różnicujących oba style jest kolorystyka. Klasyka uwielbia stonowane, jednolite barwy w ciepłych odcieniach brązu i beżu. Często wykorzystywanym motywem jest drewno – najczęściej manifestujące się w meblach. Zaletą takich pomieszczeń jest to, że niemal automatycznie stają się przytulne i takie… „domowe”.

jasna podłoga w mieszkaniu
5953 (HO)

Zupełnie po przeciwnej stronie stoi nowoczesny styl wnętrz, w wielu przypadkach ocierający się o minimalizm. Dominują motywy wykorzystujące szkło i metal. W zależności od indywidualnych preferencji wykorzystuje się bardzo jasne kolory (jednocześnie optycznie powiększające pomieszczenie) lub ciemne takie jak – grafitowy, szary, a nawet czarny. Taki styl preferują osoby, którym zdecydowanie nie przeszkadza dość „chłodna” atmosfera.

Można śmiało założyć, że każdy kojarzy i rozpoznaje te dwa style. Od jakiegoś czasu obserwuje się jednak coraz wyraźniej rysujący się trzeci styl – leżący na ich pograniczu. W opinii wielu osób, łączenie stylu klasycznego i nowoczesnego, przynosi rewelacyjne rezultaty. Nie opowiadając się po żadnej ze stron, dostajesz pełną swobodą w urządzaniu pomieszczenia.

Nowoczesne, minimalistyczne dodatki połączone z meblami wykańczanymi skórą i drewnem? A może odwrotnie – ciepłe tonacje barw z wyraźnymi dodatkami ze stali i szkła? Nic nie stoi na przeszkodzie, a ograniczać Cię będzie wyłącznie Twoja wyobraźnia. W taki sposób najlepiej wyrazisz siebie i swój charakter.

Jaką podłogę dobrać do stylu pomieszczenia?

Podłoga jest elementem wystroju pomieszczenia, który bagatelizuje się w trakcie aranżacji. Często zakłada się, że zostanie „ukryta” pod dywanem, zasłonią ją meble… A w rzeczywistości dobrze wyeksponowana podłoga staje się doskonałym dopełnieniem pomieszczenia, dodając mu niepowtarzalnego charakteru.

W tym zakresie zdecydowanie podłogi drewniane są pierwszym wyborem dla wielu projektantów i architektów wnętrz. Ciężko się temu dziwić – ich proste, naturalne piękno jest ponadczasowe i doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi stylami.

Kolekcje Krono Original® Vintage Classic i Vintage Narrow idealnie oddają elegancki charakter drewna. Powierzchnia sprawia wrażenie ręcznie struganej, co dodaje subtelnego, ale zauważalnego uroku. Oba modele można układać naprzemiennie, uzyskując wyjątkowe wzornictwo i przełamując „klasycznie” jednolitą powierzchnię na podłodze.

Kolekcje Vintage dostępne są w kilku odmianach kolorystycznych. Najpopularniejszymi dekorami są zdecydowanie (8155) Appalachan Hickory oraz (5943) Natural Hickory, jednak dla odważniejszych osób deski dostępne są na przykład w wersji (5953) Dąb Chantilly czy (8157) Smoky Mountain Hickory.

Właściwości Vintage Classic i Vintage Narrow Krono Original®

Vintage Classic

30 lat gwarancji
wymiary 1285×192 mm; grubość 10 mm
do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania
do pomieszczeń publicznych o średnim natężeniu ruchu
powłoka antybakteryjna i antystatyczna
łatwe układanie z systemem 1clic 2go pure
V-fuga czterostronna
Vintage Narrow

30 lat gwarancji
wymiary 1285×123 mm; grubość 10 mm
do pomieszczeń domowych o wysokim stopniu użytkowania
do pomieszczeń publicznych o średnim natężeniu ruchu
powłoka antybakteryjna i antystatyczna
łatwe układanie z systemem 1clic 2go pure
V-fuga czterostronna