Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że panele podłogowe nie oferują zbyt wielu możliwości, jeśli chodzi o wzór ich ułożenia. Jeszcze do niedawna niektórzy zwyczajnie rezygnowali z paneli z tego właśnie powodu. Jeszcze do niedawna, ponieważ teraz problem ten przestał być aktualny. Teraz mamy panele podłogowe Krono Original® X-Way, które układasz, jak chcesz.

Jakie możliwości oferują nowe panele podłogowe X-Way?

Wraz z nową kolekcją paneli podłogowych Krono Original® na 2020 rok pojawiły się nowoczesne panele X-Way. Te piękne i niezwykle funkcjonalne panele oferują Ci zupełnie nowe możliwości projektowania i montażu podłóg we wnętrzach, które zasługują na wyjątkową aranżację. Panele X-Way posiadają wiele zalet:

  • solidne, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • odporne na działanie światła i na wysokie temperatury,
  • możliwe do stosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym,
  • dostępne w 4 różnych dekorach.
K287 HO
K411 OE

Największą zaletą paneli X-Way pozostaje jednak możliwość układania ich w naprawdę różnorodne wzory. A układanie to jest tak łatwe, że niemal intuicyjne. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie przygotowanie się do montażu podłogi

W jaki sposób należy przygotować się do montażu paneli podłogowych X-Way?

Zanim przystąpisz do układania paneli podłogowych X-Way, musisz przede wszystkim pamiętać o tym, aby umieścić je w pomieszczeniu, w którym mają zostać zamontowane. Do układania ich możesz przystąpić najwcześniej po 48 godzinach od tego momentu, czyli gdy już odpowiednio „przystosują się” do warunków panujących w pomieszczeniu.

Jakie jeszcze czynności powinieneś wykonać przed montażem paneli X-Way?

  1. Sprawdź dokładnie stan podłoża i upewnij się, że jest równe, suche i odpowiednio nośne.
  2. Z posadzki usuń wszelkie wykładziny dywanowe, z PCV czy linoleum.
  3. Jeśli układasz panele na wylewce lub na drewnianych deskach, użyj odpowiedniego do danego typu podłoża zabezpieczenia przed wilgocią lub/i warstwy tłumiącej dźwięki.

Zarówno na etapie przygotowań do montażu podłogi, jak i podczas układania paneli Krono Original® X-Way, niezbędny okaże się również zestaw podstawowych narzędzi i akcesoriów. Wśród nich szczególnie warto pamiętać o klinach dylatacyjnych, folii paroizolacyjnej, o podkładzie wygłuszającym, listwach, pile oraz narzędziach pomocniczych.

K285 HO

Jak powinno się układać panele podłogowe X-Way według określonego wzoru?

Układanie paneli Krono Original® X-Way według wybranego wzoru to już czysta przyjemność. Ten etap montażu podłogi każdemu sprawi wiele przyjemności, gdyż więcej w  nim jest z układania puzzli w pożądany obraz, niż faktycznej pracy. Najważniejsze, o czym musisz pamiętać, to dokładnie zmierzenie całej posadzki, zaprojektowanie wzoru dla paneli i ewentualne docinanie ich do określonych wymiarów.

Przykłady, jak układać panele podłogowe X-Way według wybranego wzoru, znajdziesz w naszych materiałach video.

Więcej informacji:  https://tiny.pl/t63ck