Stoisz przed dylematem jak urządzić kuchnię? Podpowiemy Ci co będzie modne w 2020 roku oraz w kolejnych latach. Kuchnia to serce domu – to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, gdzie po prostu lubimy przebywać, dlatego powinna spełniać dwa podstawowe zadania: być funkcjonalna i tworzyć przestrzeń, która pozwoli domownikom na wspólne spędzanie czasu. Najmodniejsze w 2020 zdecydowanie są otwarte duże przestrzenie płynnie łączące kuchnię z salonem i jadalnią, zaaranżowane w spójnym stylu, dające poczucie luksusu, ale przede wszystkim komfortu.

Na topie w nowoczesnej kuchni 2020 będą przede wszystkim marmur, metaliczny blask, beton oraz drewno. Królować będą mocne, ciemne barwy, luksusowe materiały oraz nietuzinkowe struktury. Jednym z elementów kuchni, któremu należy poświęcić nieco więcej uwagi jest blat kuchenny. Blat kuchenny nadaje kuchni odpowiedniego charakteru i jest tą przysłowiową wisienką na torcie.

Nowa kolekcja City Vibes to dekory blatów kuchennych zainspirowane energią  czterech legendarnych miast świata – Warszawy, Barcelony, Moskwy i Mediolanu. To kolekcja nowych, fascynujących dekorów idealnie odpowiadających na najnowsze trendy.

Luksusowe marmury

W 2020 wielką  popularnością cieszyć się będą marmury. Alternatywą będą imitacje granitu lub innych kamieni dekoracyjnych z wysokiej jakości nadrukiem cyfrowym.

Zamiast standardowych kafelków, coraz częściej na ścianach nad blatem stosowane są innego typu, mniej „kuchenne” wykończenia, które idealnie współgrają z blatem kuchennym. Kolekcja Splashback, czyli dekoracyjna płyta HPL sprasowana na płytę wiórową, tworzy produkt, który idealnie pasuje do konstrukcji blatu. Do każdego dekoru blatu jest idealnie dopasowany Splashback, co pozwoli Ci stworzyć piękną strefę roboczą w Twojej Kuchni. Jednak płyta Splashback może być stosowane tylko w sąsiedztwie płyty indukcyjnej (nie gazowej).

K370 SM, K357 PW

Metaliczny błysk

Innymi eleganckimi materiałami, które z pewnością pojawią się w najnowszych aranżacjach kuchennych, są m.in. połyskujące i pięknie odbijające światło szkło czy metale. Chcąc uzyskać luksusowy wygląd sięgnij po blaty kuchenne z subtelnymi połyskującymi aluminiowymi nakropieniami.

K318 GM, K372 GM

Eleganckie drewno

Wyspy kuchenne to idelane rozwiązanie na płynne połączenie kuchni z salonem. Można postawić na modułową wyspę kuchenną, czyli wykonaną z takich samych dekorów jak meble, co pozwoli zachować spójny styl. W tę myśl idealnie wpisują się dekory blatów roboczych z kolekcji Trendy 20/21 o drobnej porowatej strukturze, czyli Dąb Evoke Przybrzeżny (K365 FP) i Dąb Evoke Kamienny (K366 FP), które dodatkowo znajdują swoje odpowiedniki w płycie meblowej. Zdecydowanie zapomieć należy o białych frontach  w połysku. Jeśli ktoś jednak ceni sobie jasne, białe wnętrza to powinien wybrać meble w białym macie, które pięknie łączą się z drewnem.

K365 FP

Beton – MUST HAVE

Rok 2020 to kuchnie w ciemnych kolorach matowej czerni, szarościach i graficie, dlatego popularny już od kilku sezonów beton to nadal must have. Jest bardzo elegancki i stonowany, idealnie prezentuje się w przestronnych i dużych kuchniach. W dekorach imitujących beton można wykonać zarówno blaty jak i fronty meblowe. Beton pięknie komponuje się z drewnem.

W nowościach na 2020 proponujemy dwa dekory blatów kuchennych Beton Jasny i Beton Ciemny K352 PH. Idealnie odwzorowane odpowiedniki znajdziemy w płycie laminowanej, z której wykonać można fronty meblowe. Kolekcja płyt uzupełniona jest o trzy kolejne odcienie betonu – czarny, rdzawy i szary (K353 RT, K351 RT i K350 RT).

K349 PH
K358 PW

Jak widać, obecne trendy dają nam wiele możliwości na urządzenie modnej i stylowej kuchni. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że kuchnię projektujemy na lata i oprócz tego, że będzie ona designerska, musi być przede wszystkim funkcjonalna. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który dekor będzie lepszy – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i stylu w jakim chcemy urządzić nie tylko kuchnię, ale również całe nasze mieszkanie.