Kolorem roku 2020 według Pantone jest Classic Blue. Odcień nr 19-4052 w palecie barw Instytutu przypomina bezchmurne niebo o zmroku oraz głębię wody przed deszczem. Utożsamiany jest z takimi wartościami, jak spokój, pewność siebie i stabilizacja. Kolor ten, jak należy przypuszczać, w 2020 roku zdominuje cały świat. My na ten nowy trend jesteśmy już przygotowani.

Classic Blue kolorem roku 2020. Dlaczego Instytut Pantone postawił na tę właśnie barwę?

Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 „Pantone Classic Blue”, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać – wyjaśnia Leatrice Eiseman, executive director z Pantone Color Institute. – „Pantone 19-4052 Classic Blue” to kolor, który przypomina sugestywne wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji.

Eksperci komentujący wybór ogłoszony przez Pantone podkreślając, że Classic Blue to kolor łączący w sobie elegancję i prostotę, niczym najszlachetniejsze arcydzieła sztuki. Ta barwa może stanowić stabilny fundament, na którym powstanie nowy styl w nowej, otwierającej się przed nami erze. Ważną zaletą odcienia 19-4052 jest również to, iż znacząco ułatwia koncentrację, co ma niebagatelne znaczenie w świecie, w którym natłok informacji zmusza nas do przetwarzania mnóstwa danych w jednej krótkiej chwili.

Jesteśmy gotowi na nowy trend. Poznaj nasze propozycje wykorzystania koloru roku 2020 w aranżacji wnętrz

W naszej palecie kolorów laminowanych płyt wiórowych znajdziesz kilka propozycji nawiązujących wprost do ustalonej przez Pantone barwy Classic Blue. Są to przede wszystkim dekory w naszym katalogu występujące pod numerami:

Siłę tych barw doskonale widać na przedstawionych niżej aranżacjach. Pierwszą z nich jest sypialnia w stylu zbliżonym do klasycznego, w którym dużo miejsca zajmuje drewno o ciepłej, naturalnej barwie (K360 PW Dąb Harbor Vintage  – Trends 20/21). Niebieska ława pełni tu rolę funkcjonalnego dodatku, który wnosi niezwykły akcent kolorystyczny przełamujący dominujące brązy, beże oraz biel.

Obraz zawierający wewnątrz, okno, podłoże, ściana

Opis wygenerowany automatycznie
K099 SU i K360 PW

Poniżej wszystkie odcienie dębowych dekorów z linii Harbor (Trends 20/21):

Kolejna aranżacja również przedstawia sypialnię, jednak dla odmiany utrzymaną w znacznie chłodniejszym, pastelowym tonie, pełnym jaśniejszych i ciemniejszych szarości oraz klasycznej bieli. Niebieskie elementy dekoracyjne wykonane z naszych płyt pozwalają przełamać pewną monotonię, nadać wnętrzu atmosferę spokoju i wyciszenia, tak potrzebną w każdej sypialni. Płyta laminowana pochodzi z nowej kolekcji CityVibes, to dekor dębowy o delikatnym usłojeniu – Dąb Castello Szary (K357 PW).

K099 i K357 PW

Poniżej wszystkie odcienie dębowych dekorów z linii Castello (Trends 20/21):

Znaczenie koloru roku. W jaki sposób Classic Blue zmieni nasz świat?

Wybór koloru roku to coś więcej niż wyznaczanie trendu na kolejnych 12 miesięcy. Naukowcy Instytutu Pantone przed ogłoszeniem wyboru dokonują bardzo szczegółowych badań i analiz zachowań konsumentów na całym świecie oraz ich reakcji na określone barwy. Kolor Classic Blue należy więc uznać za barwę, która w ostatnim czasie była najbardziej poszukiwana i najchętniej wybierana przez ludzi w różnych miejscach na ziemi – nie tylko ze względu na jej atrakcyjność wizualną, ale i wpływ na nasze samopoczucie.

Jeśli zastanawiasz się nad nową aranżacją w swoim domu lub mieszkaniu, stanowczo powinieneś wziąć to pod uwagę.